Zdejší parta nadšenců říkajících si Dobrušští ledoborci pozvala do centra města do napuštěného gumového bazénu svoje přátele z okolí i ze zahraničí.
Otužování je účinná metoda posilování imunitního systému a dá se s ním začít prakticky v každém věku.

„Když jsem byl malý, býval jsem často chorý (nemocný – pozn. redakce). Ulehl jsem třeba i třikrát do roka. Začal jsem otužovat a zdravotních problémů se zbavil," prozradil přítomným místní děkan Augustin Slaninka, který inicioval založení místních ledoborců. „Schází se nás okolo patnácti. Během zimy chodíme dvakrát až třikrát týdně na Zlatý potok. Našli jsme takovou pěknou tůňku. Nezdá se, ale voda v ní má nyní pouze okolo dvou stupňů Celsia."
Ledoborci přivítali otužilé kamarády z polských lázní Kudowa Zdroj, slovenské Bratislavy, Chocně, Hradce Králové, Červeného Kostelce, Náchoda a Nového Města nad Metují.

Metujský tygr Petr Kocián z Náchoda vehementně moderující akci připomenul divákům skutečnost, že Kanada dala světu hokej, Anglie fotbal a Česko plavání v ledové vodě. V soutěžní otázce chtěl znát úspěšné české pokořitele kanálu La Manche. Nakonec vyzval lidi z publika do vody. První se odvážil dvanáctiletý Adam Novotný. A jelikož bylo Valentýna, slíbil odvážnému páru, který vleze do bazénku dvě lahve vína. Trvalo dlouho, než se našel dospělý odvážlivec. Ten ovšem postrádal partnerku. Víno si však nakonec přece jen odnesl.