VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Otázka pro Jiřího Rokla, rychnovského starostu

Jaká je Vaše reakce na žádost bývalých a současných zaměstnanců a klientů o. s. Emauzy ČR o nápravu poměrů?

5.8.2010 9
SDÍLEJ:

Foto:

Na počátku týdne navštívili mou kancelář klienti Emauzského azylového domu v Rychnově nad Kněžnou, aby nám předali petiční arch se stížností na toto zařízení. Žádost jsem předal radě města a její neformální názor je takový, že město nemá žádný vztah k tomuto zařízení, jímž by ho mohlo ovlivnit, kromě nájemní smlouvy na dům, kde se sociální služba provozuje. Ve věci může zasáhnout pouze odbor sociálních věcí, například provést zde kontrolu a zjistit úroveň poskytovaných služeb. Skutečně se hodně bráním tomu, abychom do toho jako město vstupovali – je to soukromá věc občanského sdružení Emauzy ČR. Město této organizaci vyšlo vstříc před dvaceti lety, kdy jí pronajalo objekt v Ekologické 515 na dobu padesáti let. Se stěžovateli schůzku neplánujeme.

Autor: Iva Růžičková

5.8.2010 VSTUP DO DISKUSE 9
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

NOVÝ DOPRAVNÍ TERMINÁL postaví hned vedle vlakového nádraží. Co bude se stávajícím nevyhovujícím autobusovým nádražím, které stojí jen o pár metrů vedle je zatím ve hvězdách.

Bagr už hrábl do země, terminál pro autobusy bude příští rok

Březhradští se odvolali proti nebezpečné čističce

Hradec Králové - Spolek Zdravý a bezpečný Březhrad se odvolal proti povolení k provozu chemické čistírny odpadních vod v areálu bývalé březhradské Salmy.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Rybám uškodili predátoři a tuhá zima. Bude jich méně

Královéhradecko - Rybníky postupně vydávají svá šupinatá bohatství. Výlovy jsou v plném proudu a rybáři postupně hodnotí výsledky. Na ty závěrečné je ještě brzy, ale už teď je zřejmé, že se někde na celkovém množství ryb podepsala tuhá zima. Škodili také predátoři.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení