V červenci a v srpnu však meziročně stoupl počet dopravních nehod. Zatímco v roce 2006 jich bylo za prázdniny 1208, letos jich bylo podle předběžných údajů 1494, informovala dnes ČTK Lenka Burýšková z východočeské policejní správy.

Například mluvčí rychnovské policie v dnešním vydání Rychnovského deníku uvedla, že na Rychnovsku zemřeli během července a srpna dva motoristé, vloni v létě skončila tragicky jediná nehoda. Celkem se na Rychnovsku stalo 141 nehod, nejčastější příčinou byl způsob jízdy motoristů. "V 68 případech se řidiči nevěnovali řízení. Telefonovali, konzumovali jídlo či dělali jiné činnosti," uvedla mluvčí.

V Královéhradeckém kraji tragicky skončila například dopravní nehoda dvou osobních automobilů mezi Jaroměří a Velichovkami na Náchodsku z 25. července. Při převozu do nemocnice podlehl svým zraněním osmačtyřicetiletý spolujezdec, další dva motoristé utrpěli lehká zranění. Nehodu zřejmě způsobil osmnáctiletý řidič fordu, který s vozem obsazeným dalšími třemi lidmi v nepřehledné zatáčce předjížděl cyklistu. Při tom vjel do levé poloviny vozovky, kde se bočně střetl s protijedoucí škodovkou. Pak vyjel ze silnice a narazil do stromů.

Smrtí pětašedesátiletého řidiče osobního vozu skončila 24. srpna dopravní nehoda, která na více než hodinu zablokovala dopravu na obchvatu Jičína. Řidič osobního vozu z nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde narazil do nákladního automobilu.

 

Počet nehod a usmrcených osob v Královéhradeckém kraji:

počet dopravních nehod počet usmrcených osob

červenec 2006 536 7

srpen 2006 672 3

červenec 2007 767 5

srpen 2007 727 3

Zdroj: policejní statistiky, údaje za srpna 2007 jsou předběžné