Divadelní a kouzelnická vystoupení, fotbalové zápasy, prezentace mysliveckého sdružení a hasičských sborů, koncerty a zábavy čekají návštěvníky oslav k výročí 750 let obce Slatina nad Zdobnicí, které se uskuteční již tento víkend.

Nový sportovní areál, zkolaudovaný na konci loňského roku, o víkendu ožije významnou událostí. Proběhne nejen jeho slavnostní otevření po kulturní i sportovní stránce, ale především se stane dějištěm velkolepých oslav.

Zajímavý program a celkovou organizaci akce zajišťuje obecní úřad ve spolupráci s tamními spolky. „Na oslavy se připravujeme asi rok. Zvolili jsme organizační výbor, který je sestaven ze zástupců místních sdružení. Touto spoluprací vytváříme podmínky pro uskutečnění všech částí programu,“ uvedl starosta obce Slatina nad Zdobnicí František Kubíček.

Pátek se odehraje ve znamení divadla. Návštěvníkům se představí divadelní spolek Zdobničan Vamberk a pro děti je připraveno kouzelnické vystoupení. Místní Český svaz žen předvede takzvanou retro módní přehlídku.

Sobota bude patřit sportu. Nejprve se uskuteční fotbalový zápas Staré gardy Bohemians Praha, poté proběhnou ukázky sborů dobrovolných hasičů ze Slatiny a polských Oldrzychowic. Další fotbalové zápasy odehrají místní kluby a Stará garda Slávie. Den zakončí autogramiáda, posezení s fotbalisty a taneční zábava.

Nedělní program začne bohoslužbou v kostele Proměnění Páně a volnou prohlídkou tamní Základní a Mateřské školy. Představí se polský pěvecký soubor a Myslivecké sdružení Slatina nad Zdobnicí. Večerní program zajistí koncert Moravanky a divadelní hra Zelňačka v podání spolku Hübnerová.

V případě nevlídného počasí je samozřejmostí zastřešení jeviště i hlediště. V areálu stadionu, jehož výstavba přišla zhruba na 17 milionů korun, se nachází zrekonstruované fotbalové hřiště, nové víceúčelové zařízení, běžecká dráha a doskočiště. „Celý stadion je volně zpřístupněn veřejnosti, svůj volný čas zde mohou trávit i děti z okolních obcí,“ dodal starosta.