V sobotu padlo definitivní rozhodnutí a přispěla k tomu toužebně očekávaná sněhová nadílka, která zbarvila Orlické hory opět do bíla. Ještě ve čtvrtek informovali pořadatelé o tom, že Šediváčkův Long se právě kvůli nepříznivým podmínkám na trati neuskuteční jako mistrovství republiky, ale v záloze je ještě připravena varianta Šediváčkova Longu extrém.

"Definitivní rozhodnutí o jeho konání padlo v sobotu 21. ledna dopoledne po tom, co v Orlických horách napadl tak toužebně očekávaný sníh. Na poslední chvíli, jak jen to mohlo být, což nás přimělo k extrémnímu rozhodování a udělalo tak tento závod už od prvopočátku „extrémním“. Jak už je uvedeno ve zprávě ze čtvrtka - závod nebude mistrovstvím republiky. Což je jediná velká změna. Na bezpečné konání závodu jsme byli připraveni, kdy se uvažovalo například o zkrácení tras anebo o startech z Luisina údolí. O závodu samotném se mělo rozhodnout tento víkend podle sněhové pokrývky. A té jsme se dnes v noci dočkali," uvedl na facebookové stránce závodu pořadatel.

Další drobné změny oproti předešlým ročníkům prý budou a budou se odvíjet podle momentálních povětrnostních podmínek. A jednou z nich bude den zahájení akce, která startuje za chatou Kristina v Jedlové v Orlických horách.

"Starty všech kategorií proběhnou v jeden den, a to ve středu dopoledne (10.00 - 12.00), nepojede se nejdelší 300 kilometrová trasa, jejíž start byl původně plánován už na úterý). Ostatní zatím zůstává stejné dle plánovaného programu. Šediváček bude mít celkem čtyři etapy, pokud bude bivak, o kterém se rozhodne v průběhu závodu. Délka jedné etapy je právě připravována od 35 kilometrů a více. Jde nám o bezpečnou trať. Srdečně vás tímto zveme a předem děkujeme závodníkům za účast, dobrovolníkům za pomoc a ostatním za podporu," dodává pořadatel.