Policie přitom ve čtvrtek 30. listopadu před zahájením lyžařské sezony v Orlických horách varovala, že se na oblast Šerlichu více zaměří: „Přijíždějící řidiči by měli v těchto dnech dbát zvýšené pozornosti zejména s ohledem na probíhající práce na silnici z Deštného v Orlických horách směrem na Šerlich.“

Místo nehody nákladního auta na cestě mezi Deštným a Šerlichem.Místo nehody nákladního auta na cestě mezi Deštným a Šerlichem.Zdroj: Centrum dopravních informací

Komplikace se tu opakovaně objevují zejména kvůli nedostatečné kapacitě pro parkování. Někdy pak dospěje situace tak daleko, že policie musí odklánět dopravu jinam.

Z Říček. Sezona tady letos začne 2. prosince.
Dnes zadarmo, zítra za peníze. Lyžařská střediska v Orlických horách otevírají

„I pro nadcházející zimní sezonu apelujeme na řidiče mířící na Šerlich, aby svá vozidla parkovali pouze na jediné vymezené ploše k parkování, která má však omezenou kapacitu. Mnozí řidiči pak svá vozidla parkují na komunikaci č. 311, kde je však dopravním značením i pouhé zastavení zakázáno. Zákaz zastavení je v těchto místech z toho důvodu, aby zde mohla projet také vozidla Integrovaného záchranného systému, údržby či zásobování a nedocházelo k narušování bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Neukáznění řidiči, kteří tam i přes zákaz takto zaparkují, nejen že zaplatí pokutu, ale kvůli nim pak nemusí místem projet v nouzi včas lékaři, hasiči či policisté,“ upozorňuje policejní mluvčí Magdalena Vlčková.

Práce na svodidlech na silnici na Šerlich.
Práce na zrekonstruované silnici mezi Šerlichem a Deštným skončí tento týden

„Znovu žádáme řidiče, aby stejně jako v uplynulých letech využívali v maximální možné míře i jiné alternativní možnosti parkování či dopravy (doprava linkovými autobusy jedoucími dle platných jízdních řádů), a aby vždy respektovali veškerá dopravní značení. Policisté se budou v nadcházející sezóně i tomuto rekreačnímu středisku aktivně věnovat,“ dodává.