Ski centrum Říčky hlásí, že do soboty 9. března bude otevřeno pro veřejnost od 8 do 16 hodin.

„V neděli se u nás koná závod Pohár Orlických hor. Protože máme již prakticky pouze jednu sjezdovku, kde se tedy pojede závod, budou v neděli sjezdovky pro veřejnost uzavřeny. Od pondělí pak provoz Ski centra přerušíme úplně a budeme čekat na případné zlepšení podmínek. Pokud by se zima rozhodla ještě vrátit, budeme připraveni areál uvést zpět do provozu,“ informovalo na svém webu středisko v Říčkách.

Takto to vypadalo v Říčkách na konci února:

Konec února ve Ski Centru Říčky v Orlických horách. | Video: Deník/Jana Kotalová

V pátek tady byla otevřena v hodně omezeném režimu červená sjezdovka. V relativně slušném stavu je stále černá sjezdovka a v pátek byla naposledy v provozu Bobíkova cvičná louka s pohyblivým pásem a kolotočem. Instruktoři budou k dispozici ještě v sobotu. V Říčkách se tedy ještě v sobotu můžete svézt šestisedačkou s bublinou, jednotné jízdné je 400 korun na osobu a den. Koupit se dají také bodové skipasy. Vše již pouze na pokladně Ski centra.

Dobré podmínky pro lyžování slibuje Ski areál Orlické Záhoří.

Za snížené jízdné se ještě jezdí ve Ski areálu Šerlišský Mlýn. U Jurášky v Olešnici v Orlických se v sobotu 16. března chystá rozloučení se zimou s Kačenkou a Rampušák. Program odstartuje ve 13.30 na sjezdovce, tak vezměte masky, lyže, děti a vyrazte.

Novinkou pomalu končící sezony v Orlických horách bylo otevření nového Ski areálu v Orlickém Záhoří:

První den lyžování v lyžařském areálu SKIOZ v Orlickém Záhoří | Video: Michal Fanta