Ski centrum Říčky hlásí, že do soboty 9. března bude otevřeno pro veřejnost od 8 do 16 hodin.

„V neděli se u nás koná závod Pohár Orlických hor. Protože máme již prakticky pouze jednu sjezdovku, kde se tedy pojede závod, budou v neděli sjezdovky pro veřejnost uzavřeny. Od pondělí pak provoz Ski centra přerušíme úplně a budeme čekat na případné zlepšení podmínek. Pokud by se zima rozhodla ještě vrátit, budeme připraveni areál uvést zpět do provozu,“ informovalo na svém webu středisko v Říčkách.

Takto to vypadalo v Říčkách na konci února:

Zdroj: Deník/Jana Kotalová

V pátek tady byla otevřena v hodně omezeném režimu červená sjezdovka. V relativně slušném stavu je stále černá sjezdovka a v pátek byla naposledy v provozu Bobíkova cvičná louka s pohyblivým pásem a kolotočem. Instruktoři budou k dispozici ještě v sobotu. V Říčkách se tedy ještě v sobotu můžete svézt šestisedačkou s bublinou, jednotné jízdné je 400 korun na osobu a den. Koupit se dají také bodové skipasy. Vše již pouze na pokladně Ski centra.

Bolševník dorůstá výšky až pěti metrů. Ilustrační foto.
Je velkolepý, v Orlických horách ale nemá šanci. Boj s bolševníkem pokračuje

Dobré podmínky pro lyžování slibuje Ski areál Orlické Záhoří.

Za snížené jízdné se ještě jezdí ve Ski areálu Šerlišský Mlýn. U Jurášky v Olešnici v Orlických se v sobotu 16. března chystá rozloučení se zimou s Kačenkou a Rampušák. Program odstartuje ve 13.30 na sjezdovce, tak vezměte masky, lyže, děti a vyrazte.

Novinkou pomalu končící sezony v Orlických horách bylo otevření nového Ski areálu v Orlickém Záhoří:

Zdroj: Michal Fanta