U opočenské železniční stanice jsou vidět stavební stroje a přes den je tu nezvykle rušno. Po rekonstrukci nádražní budovy se tady opět něco děje. Chystá se uzavírka železničního přejezdu, který je tu snad pro každého řidiče utrpením. Drncat se přes železniční přejezd, který svými dolíky připomíná spíš tankodrom, není nic příjemného. Pro auta je pořádnou zatěžkávací zkouškou. A vlastně pro nervy řidičů také. Někteří proto raději volí cestu sousedním podjezdem pod železniční tratí. Přestože ani tady není stav silnice ideální.

Už od pátku 10. května se železniční přejezd v Opočně uzavře. „Správa železnic bude od 10. do 18. května 2024 provádět opravu železničního přejezdu na silnici do Českého Meziříčí u vlakového nádraží v Opočně. V souvislosti s opravou dojde v místě k uzavírce komunikace a úpravě spojů veřejné dopravy,“ informovalo o novince město Opočno na svém webu.

Objízdná trasa pro dopravu nad 3,5 t.Objízdná trasa pro dopravu nad 3,5 t.Zdroj: Město Dobruška

Zastávka Opočno u železniční stanice proto také bude obsluhována v daném termínu pouze vybranými autobusovými spoji podle jízdního řádu a část jich sem nebude zajíždět vůbec.

Stavbaři po zimě rozjeli práce na ochvatu Opočna.
Dobrá zprava pro cestu do hor: obchvat Opočna bude skoro o rok dřív

„Zastávka České Meziříčí, cukrovar, je obsluhována pouze spoji, které jedou přes Pohoří. Dochází k úpravám časů odjezdů vybraných spojů do 5 minut,“ upozornil Petr Nosek z odboru dopravy Krajského úřadu Královéhradeckého kraje spolu s odkazem na výlukové jízdní řády a vyhledavače spoje, například idos.cz.

Tomáš Fiala z Oblastního ředitelství Střed za České dráhy pak informoval, že po dobu výluky traťové koleje v úseku mezi Týništěm nad Orlicí, Opočnem a Náchodem ve dnech 13. až 18. května budou všechny vlaky nahrazeny autobusovou dopravou podle výlukového jízdního řádu.

Během loňských rekonstrukčních prací se vrátil původní vzhled nádražní budově a investovalo se do zdejšího zázemí.

Podívejte se na proměnu: Jak se vám líbí? Budova opočenského železniční stanice má opravený kabát

Zdroj: Deník/Jana Kotalová