Železobetonové bazény s keramickým obkladem, od jejichž poslední opravy uběhlo dlouhých pětadvacet let, nahradí letos nerezové konstrukce, k nim přibudou atrakce pro malé i velké vodomily, jako skluzavka a další herní prvky. Místo oválného dětského bazénu si přitom budou moci nejmenší návštěvníci užívat cachtání ve dvou obdélníkových, spojených skluzavkou a vodními schody.

Kvasiny
Rozšíření průmyslové zóny Solnice - Kvasiny získalo územní rozhodnutí

Koronavirus opravu zkomplikoval

„Samozřejmě i tuto akci zasáhla současná situace a dodavatel stavby se potýká s nedostatkem pracovníků, ale i s problémy při dodávce materiálu a dalších nezbytných výrobků (např. atrakcí). V současné době čekáme na dodání skluzavky, která se vyrábí v Německu a její instalaci musí provést německá společnost, pro které jsou uzavřeny hranice. Stejná situace je s houpacím bazénem, který by měl přijet pro změnu ze Slovenska,“ přiblížila aktuální stav tajemnice městského úřadu Renáta Černá.

Vedle na první pohled nejviditelnějších změn, týkajících se bazénů, se vylepšení dočkají také toalety a převlékací kabiny. V plánu je i oprava parkoviště. Podle Renáty Černé probíhá celá akce v podstatě podle plánu, dokončení se posunulo jen o pár týdnů. Hotovo by mělo být v polovině června. Všichni zúčastnění věří, že novotou zářící areál bude možné v letních měsících zpřístupnit veřejnosti.

Pochod Před tři hrady.
Legendární pochod zašlápla pandemie

Dana Ehlová