V pátek 19. června proběhne v Opočně neformální setkání pamětníků význačné epochy opočenské cyklistiky 70. let minulého století.

„Více než desítka členů tehdejšího oddílu cyklistiky při TJ Spartak Opočno si připomene své úspěchy, ale i symbol, který je k tomuto sportu přivedl - absolutní vítěze Závodu míru (tehdy největšího závodu amatérů v silniční cyklistce) Vlastimila Moravce, rodáka z obce Spy u Dobrušky, a Jana Smolíka, jehož otec pocházel z nedalekého Pohoří. Akce bude zároveň vzpomínkou na jednoho z hlavních iniciátorů vzniku oddílu, vášnivého cyklistu Zbyňka Urbana, který se mladým cyklistům věnoval a dovedl je ke stupňům vítězů,“ uvedl Jiří Králíček s tím, že úspěchy opočenské cyklistiky připomene fotogalerie na dětském hřišti TJ Sokol Opočno.

Setkání se uskuteční na dětském hřišti u Sokolského domu v Opočně. Účast přislíbili bývalý cyklistický reprezentant Vladimír Vávra, držitel Žlutého trikotu a vítěz Závodu míru z roku 1964 Jan Smolík, mistr republiky v silniční cyklistice František Sisr, handicapovaný triatlonista Michal Šiška. Setkání zahájí, tak jako tomu bývalo při startu Závodu míru, vypuštění bílé holubice. Tato pochází z chovu Jaroslava Valáška, mistra Evropy ze Semechnic. V 18 hodin odstartuje spanilá jízda účastníků z Opočna do Přepych. V lokalitě Ve Skalách dojde k setkání s účastníky charitativní akce Na kole dětem. Přijede cyklista na vysokém kole Josef Zimovčák, olympijská vítězka v běhu na lyžích a cyklistka Kateřina Neumannová.

Dana Ehlová