Ve středu 20. května proběhl na koupališti další kontrolní den: „Celá rekonstrukce se blíží k samotnému závěru. Montuje se již skluzavka, připravuje se podloží na osazení nerezového bazénu, pokládá se dlažba v celé délce bazénů,“ sdělila několik málo hodin po skončení kontroly starostka Opočna Šárka Škrabalová.

Investor, kterým je město Opočno, dbá na to, aby se na koupališti cítily dobře všechny věkové skupiny: „Nyní jsme ve fázi, že se dolaďuje nákup laviček a slunečníků. Je zde vytvořena zóna i pro maminky, které potřebují pro své ratolesti stín, zároveň však být blízko vody a sledovat, jak jejich děti dovádějí v bazénu.  Čistá zóna bude oddělena od travnaté plochy sloupky, ve kterých bude umístěno lano,“ uvedla Šárka Škrabalová a doplnila: „Chtěli bychom, aby návštěvníci měli možnost vnímat koupaliště jako celek.“

Není tajemstvím, že prvním návštěvníkům, pokud to situace dovolí, se koupaliště otevře na začátku prázdnin, což je určitě důvod pro spokojenost: „Mám radost, že se nám povedlo zrekonstruovat koupaliště. Letní dny jsou tu neopakovatelné a krásné. Rybník Broumar dodává celé lokalitě ještě větší kouzlo. Součástí koupaliště je i kemp, který každým rokem navštíví rekreanti z celé České republiky. Věříme, že ani letos to nebude jinak.“

Také tato část projde v budoucnu změnami: „Rádi bychom v kempu vybudovali i sociální zařízení. Studii již máme, je nádherná. Pomohl nám ji zpracovat pan architekt Harom. Moc se povedla. Nyní se bude zpracovávat projekt. Pokud by se nám ještě toto povedlo, věřím, že návštěvníci budou potěšeni ještě více,“ doplnila starostka Opočna plány na další zlepšení.

Navíc ti, co využijí ubytování campu na břehu rybníka Broumar, mají hned „za rohem“ naučnou stezku vedoucí přírodní památkou Broumarské slatiny. „Pokud půjdou potichu, je možné zahlédnout ryby v rybníku, v korunách stromů zpívají ptáci a spadlé stromy v jedné části připomínají krásné útvary,“ vystavila závěrečnou pozvánku Šárka Škrabalová.

Dana Ehlová