O novém moderním sociálním zařízení v opočenském kempu na Broumaru, které mu zatím chybí, se už nějaký čas mluví. Lehká dřevostavba ve tvaru bumerangu má vytvářet chráněný venkovní prostor pro ohniště nebo dětský herní koutek. Součástí stavby by měla být recepce, prádelna pro návštěvníky, toalety a umývárna. V nejsevernější části s výhledem na vodní hladinu se počítá s kuchyňkou a navazující zastřešenou pobytovou plochou, na druhém konci stavby pod přístřeším ochozu s venkovními sprchami a umyvadlovým žlabem. O těchto plánech jsme psali už před pěti lety. Mezitím se podařilo zrekonstruovat koupaliště a jeho sociální zařízení.

„Nyní se dodělává nová projektová dokumentace na nové sociální zařízení v kempu, ještě se upřesňuje. Do této doby bylo sociální zařízení pouze na koupališti. Takže budeme moc rádi, když se začne s výstavbou zmíněného sociálního zařízení, které bude vybíhat na krásný rybník Broumar. Bude tam posezení, kuchyňky a další zázemí pro kempaře,“ uvedla starostka Opočna Šárka Škrabalová.

V kempu jsou nyní nové lavičky a nové zázemí pro děti. A překvapení pro děti se chystá v části koupaliště.

„Po sezoně se tu bude realizovat krásné prolézačkové centrum. Když děti nemohou být ve vodě, aby sem mohly přijít si zahrát a být na prolézačkách. Budou tam mít různé hrací prvky a celé zázemí,“ doplnila starostka s tím, že otevřeno tu bude i po sezoně.

Mohlo by vás zajímat: Opočno bez kamionů díky druhé části obchvatu. Hotový je o osm měsíců dřív

Z otevření druhé - jižní části obchvatu Opočna. | Video: Deník/Jana Kotalová