Situace nenechala klidnými ani čtenáře našeho webu.

Ti se neváhali vyjádřit. „Ono se není čemu divit, že?! Stromy padají i v lese a kdyby se o park stát potažmo Národní památkový ústav staral jak má, lidé by tam tak jako jinde mohli celý rok," napsal čtenář Petr Pavel.
To čtenářka Martina k tomu dodává: „Opočenský park je krásnou ukázkou toho, kam jsme se až ve svém sobectví dostali. Když někdo někde například uklouzne, hned běží k majiteli a snaží se hned získat odškodnění. Bohužel je většinou úspěšný. Soud mu dá za pravdu, i když tam byla cedule Jen na vlastní nebezpečí. Tyto cedule už dávno nefungují. Bohužel. Takže nezbývá nic jiného, než minimalizovat riziko, třeba i zákazem vstupu.

Svým vlastním sobectví jsem přenesli zodpovědnost na někoho jiného a stali se tím vlastně nesvéprávnými. Když uklouzneme na náledí v parku, i když tam byla varovná cedule, nemůže za to naše rozhodnutí tam přes riziko jít (naše hloupost), ale památkový úřad. Je to smutné."

Máte i vy zajímavý názor k článkům, jež vám denně v Rychnovském deníku přinášíme? Podělte se o něj na webu rychnovsky.denik.cz