14.45: Děkujeme za pozornost, setkání je u konce a stejně tak naše online zpravodajství.

14.40: Prezident Miloš Zeman se na závěr rozloučil a odjel do nedalekého Hostince U Hubálků, lidé se pomalu rozcházejí.

14.30: Poslední dotaz byl od malého chlapce, který vyskakoval tak dlouho, dokud se nedostal na řadu a zeptal se: Jaké jsou prezidentské příjmy a výdaje? Prezident odpověděl, že si s manželkou šetří, protože si chce koupit domek se zahrádkou, v které bude mít psa. Od starosty města dostal prezident na závěr dar v podobě chlenské uzeniny, nechyběla ani prezidentská káva pro manželku, další doborotu bylo místní pivo Cider. Prezident se po dotazech a převzetí daru rozloučil s tím, že v daru byly párky a nedávno byl Velký pátek, takže si neodpustí modlitbu. "Bratři a sestry v Kristu, tyto párky můžete jíst i na Velký pátek." Nakonec dodal, že doufá, že v těchto párcích maso bude.

14.25: Právě tak to vypadá aktuálně na Palackého náměstí.

Aktuálně na náměstí v Kostelci.

14.07: Už došlo na dotazy občanů. 

"Nejvíce mě štvě, když papaláši přijedou do města a setkají se jen s vedoucími představiteli toho města a ne s občany," vyjádřil se Miloš Zeman a potvrdil, že v příštích letech rád navštíví i místní firmy.

14.05: Transparent na domě "Tady je Schwarzenbergerovo" okomentoval prezident, že by si pan Schwarzenberg nezasloužil takovou rujnu.

14.00: Prezidenta už na náměstí přivítal starosta města František Kinský a hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc. Miloš Zeman se chopil slova a opět nezapomněl vtipkovat.

13.55 I takto vítají v Kostelci.

Každý vítal různě.

13.50: Příchozí přivítala moderátorka, Miloš Zeman by se měl na náměstí objevit během deseti minut. Jeho návštěva je zde symbolická, prezident republiky totiž přijel do Kostelce po devadesáti letech. Naposledy zde byl T.G.Masaryk v roce 1926. I když drobně prší, lidé stále přicházejí, nechybí ani hostesky.

13:22: Náměstí se pomalu začíná zaplňovat, lidé obsadili lavičky před pódiem. Prezident je zatím stále na městském úřadě.

Aktuální situace na náměstí.

13:05: Prezident přijíždí na kostelecké náměstí, vítá ho zhruba stovka lidí. Někteří tleskají.

Prezident Zeman přijíždí do Kostelce.

13.00: Dobrý den, vážení čtenáři. Vítejte u krátké on-line reportáže z dvoudenní návštěvy prezidenta Miloše Zemana v našem kraji. Tentokrát z Kostelce nad Orlicí, kde už místní vyčkávají na příjezd hlavy státu. Na náměstí jsou už vyvěšeny transparenty.

Kostelec - očekávání.