Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Olympiády jsou v kurzu. Školáci se nebojí matiky ani jazyků

¨Rychnovsko - V roce 2014 se opět stejně jako v loňském roce v okrese Rychnov nad Kněžnou konají okresní kola soutěží a olympiády, které jsou vyhlašované ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

7.3.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

V lednu se konala dvě okresní kola – Matematická olympiáda v kategoriích Z5 a Z9 a Dějepisná olympiáda. Obě tyto soutěže se konaly na VOŠ a SPŠ Rychnov nad Kněžnou. Velice nás všechny překvapila účast v obou těchto soutěžích, i když se školní kola konala již na podzim roku 2013 a žáci se museli na okresní kola se svými pedagogy více připravovat nad rámec toho, co se na školách běžně vyučuje. Skutečně je vidět, že je mezi dětmi o tyto soutěže zájem a mají také chuť věnovat se přípravě na okresní kola nad rámec svých školních povinností.
Hned po 1. únorovém týdnu, kdy náš okres měl jarní prázdniny, se se soutěžemi „roztrhl pytel" a konala se okresní kola v cizích jazycích – německý a anglický jazyk, dále pak Olympiády v českém jazyce pro žáky základních škol, víceletých gymnázií a středních škol a Zeměpisná olympiáda, která se uskutečnila v ZŠ Solnice.
V únoru nás také čekala dvě okresní kola soutěží ZUŠ – hra na kytaru (ZUŠ Kostelec nad Orlicí) a hra na smyčcové nástroje (ZUŠ Rychnov nad Kněžnou). A co nevidět tady budou březnová okresní kola dalších soutěží, která již „klepou na dveře".
Touto cestou bych ráda poděkovala VOŠ a SPŠ Rychnov nad Kněžnou za jejich laskavé zapůjčení učeben již uskutečněných soutěží a také ZŠ Solnice za zapůjčení učeben a skvělého zázemí pro organizaci okresního kola Zeměpisné olympiády.
Také bych ráda poděkovala všem porotcům a porotkyním, kteří tyto soutěže na úrovni okresních kol vyhodnocovali a mnohdy měli skutečně velmi napilno, protože počty soutěžících byly v některých soutěžích dosti vysoké. Poděkování patří i pedagogům, kteří své žáky na tato okresní kola připravovali.
Soutěžícím, kteří se umístili na prvních třech oceňovaných místech, velice gratuluji, protože většinou jsou tato místa spojená i s postupem do krajského kola dané soutěže (pokud je tedy pro onu soutěž krajské kolo vyhlášeno), ale pochvalu si samozřejmě zaslouží i ti, kteří se na oceňovaných místech neumístili. Ona už samotná účast v okresním kole je pro většinu dětí velkým úspěchem. Vždy před začátkem klání, když soutěžící na okresním kole vítám, zdůrazňuji své motto:
„Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!" A za ním si stojím.

Petra Jedlinská, koordinátorka okresních kol soutěží v Rychnově nad Kněžnou, Školské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Královéhradeckého kraje

Autor: Redakce

7.3.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Patrik Rybár.

Rybárovi rekord utekl, ale Hradci ne

Už téměř rok se hradecký krajský soud zabývá jedním z nejrozsáhlejších případů daňových úniků při výrobě tabáku ve východních Čechách. Osm podnikatelů a dvě firmy měli připravit stát o 130 milionů korun za nepřiznanou spotřební daň.

Řezali tabák a připravili stát o 130 milionů

Zase koncovka... Zase remíza

Praha, Hradec Králové - Mělo to být hradecké fotbalové derby, jenže Olympia po postupu do druhé ligy přesídlila do Prahy. „Už je neberu jako hradecký tým. Ani tam nehrají žádní kluci z Hradce,“ říkal záložník „pravého“ Hradce Ladislav Martan.

Obraz Klanění tří králů patří Smiřicím, rozhodl soud

Hradec Králové - Ve sporu města Smiřice a farnosti Holohlavy o vlastnictví barokního oltářního obrazu Klanění tří králů dal Okresní soud v Hradci Králové zapravdu Smiřicím.

Na Opočenský divadelní podzim zavítá Limonádový Joe

Opočno - Opočenský divadelní podzim pokračuje 20. října. Na pódiu Kodymova národního domu se v 19 hodin představí obnovený divadelní spolek Tyl z Rychnova nad Kněžnou s notoricky známým Brdečkovým příběhem Limonádový Joe – kusem z prostředí Divokého západu, kde se v místním baru scházejí kovbojové, honáci dobytka i různí dobrodruzi a podnikavci.

Chystá se turnaj neregistrovaných hráčů v Dobrušce

Dobruška - Kuželkářský klub Dobruška pořádá turnaj čtyřčlenných družstev mužů a žen pro neregistrované hráče v disciplíně 4 x 60 hodů sdružených.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení