Berousek Cirkus Sultán v pondělí a v úterý v podvečer přivítá návštěvníky v šapitó v městském parku v Týništi.

Divoké opice a pes Elvis

Každý může přijít užít si jedinečnou podívanou a vychutnat si pravou cirkusovou atmosféru, která má tradici trvající už mnoho desetiletí. Hlavním tahákem cirkusu je ojedinělá krokodýlí show. Diváci se mohou těšit také na mluvícího koně, jízdu divokých opic na malých ponících nebo drezuru kachen, kterou předvede pes Elvis. Nebude chybět ani medvěd na koni a další cirkusová lákadla.

Cirkusové umění patří k českým zemím stejně jako například české sklo, pivo nebo bižuterie. Cirkusy, jak je známe v dnešní podobě, vznikly zhruba v polovině minulého století.

Jedním z nejslavnějších českých cirkusových rodů je rodina Berouskova, jejímž nejznámějším představitelem je Ferdinand Berousek, který společně se svými syny vystupoval ve slavném filmu Šest medvědů s Cibulkou, kde hlavní roli hráli právě jejich medvědi, jejichž drezura je specialitou této rodiny. Synové Karel a Ferdinand majitelé Berousek Cirkus Sultán jsou představiteli šesté generace Berousků a stejně tak, jak se cirkusovému umění učili od svého otce Ferdinanda, dnes předávají zkušenosti svým dětem, které jsou další nadějnou generací.

Drezury zvířat, které tuto rodinu proslavily, jsou prováděny s tolerancí, porozuměním a láskou ke zvířatům, která motivují výhradně jídlem a cvičí je pouze v tom, co je baví. K ničemu je nemusejí nijak nutit.

V roce 1981 získala drezura medvědů pod vedením Karla Berouska nejvyšší vyznamenání v Tokiu za Super show s medvědy. Obrovský úspěch pak Berouskové zaznamenali v Americe. Byli jako jediní z českých umělců pozváni na hostování v největším Disneylandu na světě v Orlandu na Floridě.

Cirkusová představení se odehrají v pondělí 20. srpna a v úterý 21. srpna vždy od 18 hodin.

S Rychnovským deníkem můžete vyhrát vstupenky na tuto show. Podrobnosti soutěže naleznete v sobotním a v úterním vydání našich novin. ⋌