Zdejší nádraží by se mohlo dočkat v příštích letech kompletní rekonstrukce. Plánovaná přestavba se bude týkat nejen nástupních ostrůvků mezi jednotlivými kolejišti, ale i vstupní haly včetně vybudování nového parkoviště před budovou nádraží.

Současná podoba nádraží je zastaralá a žádá si modernizaci. „S rekonstrukcí se mělo začít již v příštím roce. Bohužel plány byly odloženy ještě o jeden rok z důvodu rekonstrukce tratě na Letohrad. Tomu musí být dána přednost. Pak by hned mělo dojít na Týniště, “ uvedl starosta města Jaroslav Matička.
Podoba nádraží, které je rozcestníkem na Hradec Králové, Náchod, Rychnov a Choceň, dostane zcela jiný ráz. Podle plánů zde vzniknou dva kryté nástupní peróny s bezbariérovým vstupem, vstupní hala by měla být zcela rozebrána a poté nově postavena a cestujícím by mělo být k dispozici lepší parkování. „Jak bude vypadat vstupní hala, která spojuje obě nádražní budovy zatím není jasné. Jednou z hlavních změn bude právě parkoviště. V tuto chvíli je zde jen velké prostranství,“ dodal starosta Matička.

Nové podmínky vítají hlavně cestující, kteří denně služby Českých drah využívají. „Modernizaci určitě vítám a myslím, že si ji nádraží v každém případě zaslouží. Tím, že vzniknou podchody k jednotlivým nástupištím, se zvýší především bezpečnost cestujících. Do této doby jsme museli přecházet koleje,“ komentoval výhodu přestavby týníšťský občan Jakub Samek, který denně vlakem dojíždí za prací do Hradce Králové.