Jak nás upozornili čtenáři, naštěstí na obou místech nechyběli v blízkosti takoví lidé, kteří neváhali a dokázali tragédii včas zabránit.
Ve středu v Potštejně málem ukončila svůj život skokem do náhonu žena kolem padesáti let, tu ale naštěstí zachránil mladý muž ze Záměle, který byl v tu chvíli v nedaleké potštejnské cukrárně.

„Do cukrárny jsem se už jen vracel pro kamarádovu bundu. V tom jsem si ale všiml ženy, která chodila kolem náhonu. Venku byl hlouček lidí, myslel jsem, že někdo pomůže, ale nikdo nezasáhl. Když jsem viděl, že žena už leze na zábradlí, běžel jsem jí pomoct," prozradil Jan Stašák ze Záměle.
Ten také dodal, že bylo už pět minut po dvanácté, když se snažil ženu strhnout zpátky. „Visela už dolů ze zábradlí, snažil jsem se ji z místa dostat pryč, ale bránila se."

Jan Stašák tak ženě zachránil život, byl ale bohužel jediný. Ostatní mu totiž nijak nepomohli. „Jako jediný z mnoha přihlížejících ženu zachránil před skokem do vody, poskytl jí první pomoc a poté zajistil záchrannou službu," upozornila Deník na dobrý skutek žena, která si nepřála být jmenována.

Zhruba padesátiletá žena, která chtěla skočit do náhonu, byla zřejmě pod vlivem alkoholu, u sebe měla také prášky, mladý muž jí zavolal záchrannou službu.

Událost v Potštejně vyšetřoval na místě policisté. „Na linku 158 jsme dostali oznámení o této události mezi patnáctou a šestnáctou hodinou. Policisté na místě vyloučili cizí zavinění," uvedla tisková mluvčí rychnovských policistů Alena Kacálková.

Tento případ ale nebyl jediný, smrti unikla před několika dny jen o vlásek také starší žena v Častolovicích. Třiaosmdesátiletá žena se 26. března málem utopila v řece Bělá, naštěstí ale v těsné blízkosti byli dva mladíci, kteří si všimli plujícího těla kousek od mostu. Ihned běželi na místo a starou ženu z vody hned vylovili.

„Když ji dostali mladíci z vody, byla při vědomí a bez známek zranění. Mladí muži ženě zavolali záchrannou službu. Policie případ na místě prošetřila a také v tomto případě vyloučila cizí zavinění," potvrdila Alena Kacálková.