Pro většinu jsou Vánoce spojeny s neustálým pojídáním dobrot, navštěvováním příbuzných a koukáním na pohádky v televizi.
O víkendu už však měla většina lidí povalování dost. Mnozí se tak věnovali sportu. Někteří vyrazili na hory, jiní dali přednost dalšímu zimnímu sportu, tím bylo bruslení.

Zimní stadion v Opočně byl během sobotního odpoledne zcela zaplněn návštěvníky.

„Přijel jsem s dcerou, naposledy jsme tu byli před Vánoci. Už jsme ale chtěli někam vyrazit a ne pořád jíst cukroví a dívat se na televizi. Tak jsme se sem přijeli alespoň trochu provětrat," prozradil jeden z návštěvníků, Jan Novák z Dobrušky.
Ten také dodává, že kromě bruslení se děti věnují také plavání a nebo dovádí venku ve sněhu, letos k tomu ale kvůli počasí zatím nebyla moc příležitost.

Opočenský stadion zaplnili příchozí různého věku. Od těch nejmenších, kteří se teprve učili bruslit, až po ty středního věku. Ti si užívali hudby a přijeli se hlavně projet a prohýbat.

Vysoká návštěvnost bruslařů se projevila také kvůli nedostatku sněhu. Děti se nemohly věnovat venku zimním radovánkám. Mnozí si ale za sněhem zajeli do vyšších poloh.

Spousta lidí totiž o víkendu vyrazila do hor. Cíle jejich cest směřovaly velmi často do Deštného v Orlických horách. Někteří si zajezdili na sjezdovce. Spousta návštěvníků ale vyrazila pouze do přírody na procházku.
Byli tu ale i tací, kteří si chtěli zajezdit na běžkách. I když je sněhu na hřebenech zatím pomálu, běžky někteří už vytáhli.

Uplynulý víkend do hor vyrazili také běžkaři.
„Jezdíme na hory pravidelně, letošní zima nám ale naše aktivity dost překazila. Proto jsme se v sobotu na Deštnou dostali teprve poprvé. Přesto jsme si výlet na hory užili, i když trasu pokrýval na hodně místech led," dodal Milan Preclík z Rychnova, který se do hor zanedlouho prý vydá znovu a snad i v lepším počasí.