V počtu devíti účastníků s průvodcem se návštěvníci mohou vydat do expozice Život v biedermeieru, v suterénu najdou Muzejní expozici města Kostelec nad Orlicí a v červnu se otevře také Galerie Kinský s výstavou Výtvarné léto Unie výtvarných umělců Hradec Králové.

František Kinský a Matyáš Novák pak pozvou na svůj nový společný projekt s názvem FACE TO FACE, který poprvé uvedou 20. června. Abonentní sezónu koncertů klasické hudby zahájí v areálu parku přední čeští sólisté, hobojista Vilém Veverka a harfistka Kateřina Englichová 23. června.

„Jsem rád, že tu bude zase živo, že konečně můžeme otevřít a přivítat u nás návštěvníky a uměnímilovné hosty. V expozici došlo k drobným změnám v některých prezentovaných interiérech, které jsme doplnili o další restaurované kusy původního nábytku. Sbírková číst je obohacena o sérii vídeňského porcelánu bílo-zlaté barvy, o cukřenky a stříbrné užitkové nádobí a další drobné kousky z 19. století. Rozšířili jsme také sérii kvašů českého malíře Josefa Matěje Navrátila, významného malíře biedermeierovské éry, který patří k mým oblíbeným autorům,“ uvedl majitel zámku František Kinský.

V Galerii Kinský loni vzhledem k situaci nedošlo na žádnou z plánovaných výstav.

„Ve spolupráci se členy Výtvarné unie umělců Hradec Králové jsme letos připravili odložené bienále tohoto osmdesátičlenného uskupení výtvarníků. Mám radost, že osiřelé galerijní prostory v horním patře zámku opět oživíme a že návštěvníkům představíme širokou škálu témat, výtvarných technik i postupů, kterými se jednotliví výtvarníci zabývají,“ sdělila manažerka zámku Ivona Jasníková.

První výstava zmíněného uskupení se tu uskutečnila už v roce 2013, jako bienále pak pokračovala každý druhý rok. Sami výtvarníci ji označili jako jednu z nejzdařilejších. Výtvarné léto v Galerii Kinský potrvá do letošního 12. září.