Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ocenění pro pivo z Dobrušky, chléb z Lična, mléko z Opočna

Rychnovsko – Součástí oslav na letošních krajských dožínkách v Hradci Králové bylo také udělování značky Regionální potravina Královéhradeckého kraje a ocenění těch nejlepších zemědělců a potravinářů regionu.

27.9.2014
SDÍLEJ:

Den otevřených dveří v dobrušském pivovaruFoto: Kamila Císařová

Prosadili se tady i výrobci z Rychnovska, konkrétně z Lična, Opočna a Dobrušky.
Titul toho nejlepšího potravináře si za svůj kvasový chléb letos odnesla společnost Beas Lično.

Výrobci získali titul 
od ministerstva

Oceněni byli rovněž vítězové jednotlivých kategorií. Řada jiných výrobků pak obdržela titul Regionální potravina Královéhradeckého kraje, udělovaný Ministerstvem zemědělství.

Jejich nositeli budou na příští čtyři roky například Slavíkova sekaná, česneková klobása ze Skaličanu, Kozoovčí tvarohová homolka od Petra Šourka, plnotučné čerstvé mléko z Opočna, Měnický pecen, medový dort od Tritonu, patnáctistupňové dobrušské pivo F. L. Věk, farmářské kysané zelí od Davida Smetany a řepný sirob od Oldřišky Foffové.
Kvalitní práce zemědělců byla oceněna celkem v 18 kategoriích.

Zvítězit chtělo více než sto potravinářů

Soutěže se v kraji zúčastnilo 122 produktů od 38 výrobců, nejsilnější zastoupení měly pekařské výrobky a kategorie ostatní.

Hodnotili se nejlepší producenti obilí i chovatelé skotu z jednotlivých okresů. Rozdány byly i celokrajské ceny za chov dalších hospodářských zvířat a ceny speciální.
„Letošní dožínky byly v každém směru bohatší než ty v předchozích letech. Přeji pořadatelům, aby se jim tento vysoký standard podařilo udržet i v příštích ročnících," zhodnotil výsledek pořadatelského úsilí Lubomír Franc, hejtman Královéhradeckého kraje. Za dva dny zavítalo na dožínky čtyřicet tisíc návštěvníků.

„Soutěž Regionální potravina podporuje nejlepší produkty z našich krajů. Je určena pro střední a malé podniky, zejména pro ty, které na vlastní propagaci nemají mnoho prostředků, a celostátní kampaň jim tak může pomoci proniknout na trh. Spotřebitelé nákupem výrobku s logem Regionální potravina získají záruku kvality a regionálního původu," uvedl ministr zemědělství Marian Jurečka. Značka Regionální potravina se uděluje ve třinácti regionech České republiky, každý rok Ministerstvo zemědělství ocení na stovku nejlepších výrobků ze všech krajů. Hodnotí se vztah výrobku k regionu, použité suroviny, inovativnost či specifické senzorické vlastnosti.

„Regionální potravina se již dostala do povědomí širší veřejnosti a je vnímána výbornou kvalitou výrobků. Spotřebitelé se začali díky této značce vracet k tradičním místním potravinám. Ocenění letos získala například Oldřiška Foffová s výrobkem řepný sirob. Značka Regionální potravina pomohla tento tradiční, ale skoro již polozapomenutý produkt opět zviditelnit," upřesnil Ivo Konopa z Regionální agrární komory Královéhradeckého kraje, který je regionálním koordinátorem soutěže.

Autor: Redakce

27.9.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Na Opočenský divadelní podzim zavítá Limonádový Joe.

Na Opočenský divadelní podzim zavítá Limonádový Joe

Ilustrační foto.

Chystá se turnaj neregistrovaných hráčů v Dobrušce

Pryč s billboardy? Před volbami zákaz (ne)vadí

Hradec Králové - Na jedné straně se z billboardu usmívá Petr Robejšek s Danielou Luskovou (Realisté), kterým z druhé strany „kryje“ záda Tomio Okamura (SPD). Jen o kus dál na stejné cestě, na silnici první třídy z Hradce Králové do Pardubic, láká řidiče k volbám předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. V jiných časech by se nad tím člověk nepozastavil.

Lidé se loučili s náčelníkem krkonošské Horské služby Adolfem Klepšem

Královéhradecko, Vrchlabí - Stovky lidí, včetně ministryně Šlechtové, se přišly naposledy rozloučit s náčelníkem Horské služby Krkonoše Adolfem Klepšem. Zemřel 10. října.

Naši prvňáci: ZŠ Rokytnice v Orlických horách

Rychnovsko - Seriál Deníku - Moje první školní tablo:

Deváté kolo podzimní fotbalové Tip ligy čtenářů Deníku vyhrál Jan Koblic

Rychnov nad Kněžnou - Vítězem 9. kola podzimní fotbalové Tip ligy čtenářů Rychnovského deníku se stal Jan Koblic z Vamberka (RK0039), který stejně jako Zdeňka Procházková a Vladimír Beran získal šestnáct bodů a upevnil si průběžné vedení. O jeho triumfu rozhodlo, že přesně uhádl Supertrefu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení