Jde o soutěž v parkuru psů, kteří překonávají jednotlivé překážky v určitém pořadí. Hodnotil se zvlášť šampionát Klubu chovatelů belgických ovčáků a zvlášť se soutěžilo v součtech bodů. Vítězkou šampionátu se stala devítiletá fenka belgického ovčáka Džína chovatelky Simony Hurábové. Džína je několikanásobná účastnice mistrovství světa v agility, které se letos konalo v České republice v Roudnici nad Labem. Příští rok se mistrovství agility odehraje v Německu.

„V agility soutěžích startují psi v rozmezí věku od osmnácti měsíců do devíti a půl let, přičemž své sportovní vrcholy zažívají psi individuálně od dvou do šesti let,“ řekla Markéta Píšová, která zajišťovala organizaci celé akce a která je sama chovatelkou dvou belgických ovčáků. Trofeje druhého a třetího místa v šampionátu agility si odnesly chovatelky „belgičáků“ Monika Prokopová a Daniela Kejzlarová.

I zástupci jiných plemen ukázali, co dovedou – například plemena kavalír King Charles španěl, moskevský toiteriér, pudl, boarderkolie či bretaňský ohař. Pořadatelé akce – Základní kynologická organizace Opočno a Klub chovatelů belgických ovčáků – připravili návštěvníkům také pohoštění.