Zdejší nevidomá obyvatelka Renata Moravcová společně se zástupci královéhradeckého Tyfloservisu pro ně připravila speciální pořad.

Na zahradě u budovy Za Universitou si děti mohly vyzkoušet, jaké to je žít ve tmě, podobně jako to mají lidé se ztrátou zraku. Klapky přes oči, mluvící pomůcka, cesta poslepu k truhle s pokladem v podobě sladkých dobrot, i to nabídlo úterní dění. „Starší děti takové hry baví, ty nejmladší mrňousy zajímá hlavně pejsek. V okolí o mně vědí, takže už se ani nehlásím. Když zavolají, tak zkrátka se Sonym přijedeme. Učitelky mi potom také pomáhají, děti u stolů třeba podle hmatu poznávají oříšky nebo kolíčky v misce,“ líčila nevidomá Renata Moravcová. Uchazeči o zajímavý program se obvykle hlásí již v březnu či dubnu, zpravidla každý rok se nějaká školka vybere.

Děti si zkrátka užily zábavu. Po tmě nepřelít vodu v nádobě, projít se s malou bílou holí kolem pískoviště, případně se seznámit i s dalšími pomůckami pro slepce, které byly přivezeny z hradeckého Tyfloservisu, kupříkladu s mluvící aparaturou, i takové příležitosti se včera malým předškolákům naskytly.