Své místo by zde měla nalézt výstavní síň Františka Kupky a Luboše Sluky, ale i další významné osobnosti města a prostor by mohl sloužit i mladým výtvarníkům. Počítá se přitom i s místními školami. Budovu čeká rekonstrukce a co v ní nakonec bude, záleží také na veřejnosti, která teď může přispět svými náměty. Město pouze upozorňuje, že po dobu pěti let od kolaudace není možné objekt využívat pro komerční účely.

Kam posílat návrhy? Na e-mail: tajemnice@mu.opocno.cz, poštou na adresu Městský úřad Opočno, Kupkovo náměstí 247, Opočno 517 73, případně písemně vhoďte do schránky ve vestibulu Městského úřadu Opočno.

Budova bývalého soudu a někdejší Zámecké vinárny v sousedství opočenského zámku chátrá a na obnovu čeká už léta. Zastupitelé města na svém zasedání 26. října rozhodli, že se jí dočká. Odsouhlasili přijetí dotace z Integrovaného regionálního programu na rekonstrukci této národní kulturní památky. Zároveň odsouhlasili vyhotovení prováděcí projektové dokumentace, zadávací dokumentace a výběrového řízení na dodavatele stavby.

Původně šlo o správní objekt panství a po roce 1850 zde bylo sídlo okresního soudu. Zajímavostí je, že v budově se dochoval freskový strop v hlavním sále a také trojice cel městské šatlavy v přízemí. V části přízemí bývala restaurace, která tu byla zřízena roku 1980.