Ve dnech 5. až 6. června se na hřišti Pod Strání v Kostelci nad Orlicí konalo Finále školních lig středních škol v softballu. Zúčastnilo se celkem 9 škol, včetně Obchodní akademie T. G. Masaryka, Kostelec nad Orlicí. Na zápase panovala přátelská atmosféra a i přes velmi teplé počasí, se škole vedlo skvěle. Ze 4 zápasů vyhráli dva. „Nakonec jsme se díky finálovému losu našeho trenéra mohli utkat o krásné 3. místo. Bylo to velmi napínavé, ale po velkém boji jsme vyhráli a odnesli si bronzové medaile,“ uvedly s nadšením studentky Adéla Vacková a Iva Houštěková.

Hradecká Juniorka.Zdroj: archiv školyTo však nebylo jediným vítězstvím, škola se v červnu radovala z dalšího úspěchu. V úterý 18. června se na OA, SOŠ a JŠ s právem státní jazykové zkoušky, Hradec Králové uskutečnil 24. ročník Hradecké Juniorky. Soutěž je určena pro studenty 1. a 2. ročníků středních škol a letos se ho poprvé účastnili i žáci škol základních, které vyučují psaní na klávesnici. Účastníci opisují text z tištěné předlohy v časovém limitu deseti minut.

Studenti obchodní akademie z Kostelce nad Orlicí navázali na kvalitní umístění svého předchůdce Jakuba Danielky, který v květnu reprezentoval školu na mistrovství v Ostravě a obsadil tam 4. místo. „Patrik Jones a Lukáš Mazák tentokrát v konkurenci 7 středních škol získali místo 1. a 3. ve své kategorii. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci,“ popřála za školu Monika Tmějová.

Rychnováci z Facebooku udržují kolektiv i mimo síť.
Rychnováci z Facebooku udržují kolektiv i mimo síť