„Jsme velice rádi, že se celá akce vydařila. Přišlo kolem stovky lidí a panovala velmi příjemná atmosféra. Všude sálalo příjemné teplo," říká s úsměvem.
Sdružení, které pomáhá hendikepovaným dětem a jejich rodičům, chtělo trochu jiným způsobem poděkovat všem, kdo jim pomáhají a zároveň získat nějaké prostředky na dofinancování jejich nového sídla v Dlouhé Vsi.
Obojí se splnilo. „Nečekali jsme, že získáme tolik peněz. Někdy v září jsme si přáli , aby to bylo kolem 80 tisíc, ale postupem času, když jsme slyšeli, že je doba zlá, hodně dobročinných akcí kolem a že částky se snižují, tak jsme také naši cílovou částku snižovali," popisovala s úsměvem Ilona Mikušová.
Nakonec nebylo třeba. Z 45 obrazů, které věnovali umělci nejenom začínající, ale také malíři zvučných jmen, jenž vystavují a prodávají svá díla i v zahraničí, zůstalo jen jedenáct.

Mít na zdi originální kousek toužila řada návštěvníků a tak celková částka pro Orion dosáhla 96 tisíc.
„Stali jsme se také svědky mnoha napínavých bojů o to, kdo si daný obraz odnese domů a výsledná částka často několikrát převýšila cenu vyvolávací," doplnila ředitelka.
Nejdražším dílem se nakonec stal obraz Hlava plná nepokoje od Karla Martince.

Jeho nový majitel za něj zaplatil 20 000 korun.
Dražily se však také obrázky, které vznikaly přímo v Orionu při hodinách arteterapie .
O zpestření večera se také postaral Podorlický lázeňský orchestr z Vamberka a svým slovem moderátor Jan Dušek a Martina Charvátová, která ke každému z obrazů doplnila jeho příběh, čímž mu přidala na atraktivitě.
„Jsme moc rádi, že tato dobročinná akce se setkala s takovou odezvou všech zapojených. Děkujeme také všem umělcům, kteří nám ochotně věnovali svá díla a rádi tuto akci podpořili a pomohli nám," podotkla na závěr Ilona Mikušová.