Jeho trasa je vůbec nejdelší v celé České republice. Od minulých ročníků se ale příliš lišit nebude. „Základní trasa je v podstatě stejná a bude se upravovat pouze podle okamžitých sněhových podmínek. Každý večer ale budeme zveřejňovat aktuální trasu na následující den," řekl Pavel Kučera, ředitel závodu.

Aktuální mapy závodu budou k dispozici jak na internetových stránkách, tak v papírové podobě u penzionu Kristýna.

Přestože do startu zbývá ještě několik dní, žádné nové přihlášky už pořadatelé akceptovat nemohou. „Máme už 110 musherů a dvacet závodníků na kolech. Sjedou se asi z deseti zemí," řekl dále ředitel závodu Pavel Kučera, který má již nyní plné ruce práce s přípravou prestižní akce.

Například včera se frézovalo parkoviště pro účastníky. Zítra budou organizátoři najíždět na trať a sondovat, kudy přesně by mohla závodní trasa vést. Ta pak bude v následujících dnech opatřena značkami.

Vše pak vypukne v úterý. Nebude chybět zábavný program pro děti nebo prodejní stánky. Vedle slavnostního zahájení a oblíbeného musherbálu bude na závodníky čekat například středeční přednáška na chatě Kristýna, kterou povede polárník Miroslav Jakeš.

Ochuzena však nebude ani široká veřejnost, protože tato přednáška se uskuteční ještě následující den v Muzeu zimních sportů a řemesel v Deštném. Vyhlášení výsledků bude jako vždy v sobotu.