Rychnovsko má osm uchazečů o místa v Senátu ČR. Jsou mezi nimi přitom hned tři kandidáti se zkušenostmi z vysoké politiky. Svůj senátorský post obhajuje bývalý státní zástupce Miroslav Antl, který je senátorem za obvod Rychnov nad Kněžnou už od roku 2008, kdy jako nestraník kandidoval za ČSSD. A uspěl i o šest let později. Do nynějších voleb jde již za své hnutí Za občany.

Žádným nováčkem v politice není ani stavební inženýrka Vladimíra Lesenská, poslankyně za ČSSD v letech 2006 až 2013 a v současné době ředitelka pobočky Úřadu práce v Ústí nad Orlicí. V senátních volbách kandiduje za SPD.

A v dolní komoře Parlamentu ČR zasedl i Josef Lukášek (KSČM). Mimo jiné působil 30 let také jako dobrovolný horský záchranář a má také zkušenosti z krajského zastupitelstva. Dnes si ho většina obyvatel Rychnovska vybaví jako autora pohádek z Orlických hor. Je místostarostou Bystrého. S dalšími dvěma kandidáty na obsazení senátorského křesla ho pojí učitelská profese - učil na rychnovském gymnáziu.

Stejně jako Jana Drejslová, za ODS kandiduje jako nestraník. Je místostarostkou Rychnova nad Kněžnou, předsedkyní Zdravotnického nadačního fondu města Rychnov nad Kněžnou a od roku 2016 krajskou zastupitelkou.

Ředitele Základní a Mateřské školy Trivium Plus v Dobřanech Jana Grulicha nominovali společně TOP 09, KDU-ČSL, STAN, LES a Piráti. Zasloužil se o rozkvět dobřanské školy a před pár dny zvítězil i v celostátní anketě Ředitel roku.

Sociální demokraté tentokrát vložili své naděje do nestraníka, brigádního generála Františka Mencla, který od roku 2001 vede Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje. Ke konci tohoto roku ve své funkci končí.

Podnikatel Drahoslav Chudoba vstupuje do senátních voleb jako nezávislý kandidát, který se chce zaměřit na boj se suchem a zajištěním vody pro region. Jako odborník na vodárenství má za sebou už několik úspěšných projektů. A angažuje se i v záchraně zchátralých kostelů.

Do boje o senátorské křeslo za Rychnovsko pak vyslala svého zástupce také Trikolóra, a to Jiřího Matouška. Vystudoval politologii a obor veřejná zpráva, působí jako podnikatel ve vnitrostátní i mezinárodní nákladní dopravě.