Obavy se zastínění bytů

Petiční výbor argumentuje tím, že v současné zástavbě (308 bytových jednotek) mají jen 204 možných parkovacích míst. Obávají se i zastínění stávajících bytů v č.p. 956 až 959 novými domy. Starosta města Jaroslav Matička jejich požadavek chápe. V rámci možností je rozhodnutý udělat pro občany maximum, ale využít strategickou plochu uprostřed města jen na parkoviště by byla chyba.
„Proto mám také dnes schůzku s městským architektem, se kterým chci problém projednat. Nicméně jsem přesvědčený, stejně jako rada, že by byla chyba od tohoto záměru ustoupit. Je již rozběhnuté územní řízení a hlavně se našel investor, který projevil zájem řešit dostavbu sídliště, s čímž se v územním plánu počítá od 80. let minulého století,“ reagoval včera na dotaz Jaroslav Matička, který je přesvědčený, že zájem o byty ve městě bude, i když jej současná krize může přibrzdit.

Sešlo se více investorů

„Je pravda, že se teď ve městě sešlo hned několik investorů. Jeden postavil dva menší a dva větší domy, kde jsou byty již prodané, druhý přestavuje bývalou Teslu a sídliště Střed je třetí případ. Mohlo by se tedy zdát, že bytů je dostatek, ale nesmíme zapomenout, že naše město vzhledem ke své výhodné poloze a čistému prostředí láká i klienty z větších měst, jako je Hradec Králové,“ míní starosta, podle kterého může dostavba sídliště trvat i několik let. „ Za rok si firma může požádat o stavební povolení a domy stavět postupně, podle zájmu,“ dodal.
Zástupce petičního výboru Petr Musil navrhuje, aby město omezilo počet pater ze sedmi třeba na čtyři, nebo počet bytových domů ze tří na dva. „Tím by se snížil požadavek na parkovací plochy a vyřešilo by se tím i stínění,“ uvedl včera Petr Musil.

OTÁZKA: Jste zastánci projektu na dostavbu sídliště, nebo jeho odpůrci, a proč?

Diskutujte zde