„Plánovanou přestavbou dáme smysl dlouho nevyužívaným prostorům v budově bývalé chirurgie a porodnice. Pro seniory z Opočna, Dobrušky a blízkého okolí, kteří budou služeb nového domova využívat, tak pomůžeme zajistit důstojné a bezpečné prostředí, kde se budou dobře cítit,“ říká hejtman Jiří Štěpán.

Vybudování domova pro seniory v Opočně odpovídá Strategii Královéhradeckého kraje v oblasti sociálních služeb na období 2018 až 2026. „Počítáme s tím, že část lůžek v opočenském domově bude určena jednak pro seniory trvalých pobytů, tak i pro nejtěžší stadia Alzheimerovy nemoci,“ doplňuje náměstek hejtmana Vladimír Derner odpovědný za oblast sociálních věcí s tím, že na provoz sociálních služeb bude kraj přispívat.

Ryan Mikyska
OBRAZEM: Právě jsme se narodili

„Zhruba za 92 milionů korun bez DPH vybudujeme v prvním až třetím patře nové pokoje s vlastním sociálním zařízením, kuchyňkou a jídelnou včetně vybavení. V přízemí budou kanceláře, místnosti pro rehabilitace, přípravnu jídel a prostory pro zaměstnance. Upravíme i okolí objektu, aby senioři mohli využívat okolí na procházky a pobyt venku. Pro návštěvy a zaměstnance také zhotovíme parkoviště zhruba pro 23 osobních automobilů,“ nastiňuje průběh rekonstrukce radní Václav Řehoř odpovědný za krajské investice. Zahájení přestavby začne už v září a předání objektu do užívání je plánováno na jaro 2022.

„Stavební práce začneme demontáží střechy, naším cílem je nejdříve vybudovat nové podlaží. Další práce už budou pokračovat v jednotlivých patrech,“ říká jednatel firmy Pavel Valc.Nemocniční areál v Opočně se nachází v centru města. Je dobře dostupný jak pro personál, tak pro další navazující služby.