Slovíčka se studenti učí přes mobilní telefon.

Každý den jim přijde textová zpráva s novým učivem a oni se tak pohodlně vzdělávají, ať jsou kdekoliv.

„Každá SMS zpráva obsahuje tři klíčová slova, která jsou použitá ve větách nebo frázích, aby si je student lépe zapamatoval a viděl i gramatiku,“ vysvětlují lektoři princip nové metody.

Textové zprávy chodí na mobilní telefon každý den, studenti mají navíc k dispozici audionahrávku, aby si mohli poslechnout výslovnost a zlepšovat mluvení.

Výuka cizích jazyků přes SMS zprávy je vhodná pro úplné začátečníky i pokročilé. Její výhoda spočítá především v jednoduchosti.

Mobilní telefon má studující pořád při ruce, není tedy omezován určitou hodinou a místem lekce. Nemusí se vůbec o nic starat.

Za pět korun denně

Tímto postupem se fráze uloží do podvědomí a člověk si je tak vybaví snadno a bez úsilí. Cena programu je necelých pět korun denně. Tedy žádné tisícové částky za jazykové kurzy.

„Na začátku týdne zasíláme na určenou e-mailovou adresu přehled cílových frází a jejich překladů pro následující týden. Spolu s týdenním výukovým plánem klient obdrží i odkaz, ze kterého si stáhne mp3 nahrávku, která fráze doprovází,“ přibližují lektoři Evropského vzdělávacího centra postup výuky.

Na konci týdne je pro studenty připraven kontrolní test na překlad cílených frází. Všem přijde šest frází v češtině a šest frází v cizím jazyce. Úkolem studentů je fráze přeložit. Tímto testem rychle zjistí potřebnou zpětnou vazbu a zkontrolují si svůj pokrok.

Další z výhod SMS metody je to, že studentům odpadne strach z mluvení před skupinou cizích lidí či lektorem. Výslovnost si procvičují s audionahrávkou.
Zasílaná slovíčka a fráze jsou ty nejpoužívanější. Program garantuje věty potřebné k běžné komunikaci, mezinárodní, státní, univerzitní či maturitní zkoušce.

Za jediný rok se student naučí dva tisíce nejdůležitějších slovíček a frází.

(svp)