Nové sanitky získali také záchranáři na Rychnovsku. Nové vozy budou zařazeny do služby na výjezdových stanovištích v Rychnově nad Kněžnou a v Opočně.

Razítko„U záchranných složek je více než kdekoliv jinde nezbytné techniku pravidelně obměňovat, aby se občané našeho kraje mohli cítit bezpečně. Královéhradecký kraj pro to činí maximum a jako hejtman odpovědný za oblast krizového řízení a fungování IZS mohu prohlásit, že tomu tak bude i nadále," prohlásil hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc, který symbolicky předal klíče od nových vozů jejich uživatelům.

Sanitky disponují kompletním přístrojovým vybavením. „Nové vozy technickými parametry i zdravotnickým vybavením odpovídají nárokům kladeným na práci zdravotnických záchranářů. Přispívají tím k udržování vysoké úrovně kvality neodkladné přednemocniční péče, poskytované našimi lékaři a záchranáři," sdělil ředitel krajské Zdravotnické záchranné služby Jiří Mašek.
Jedná se o první vozy v kraji, které vzhledem splňují nové legislativní požadavky. To, že nové vozy byly opravdu potřeba, dokazuje skutečnost, že čtyři vozy museli záchranáři začít používat ještě před slavnostním předáním.