Od 1. ledna 2024 se v Rychnově nad Kněžnou mění ceny energií. Nové ceny energií ve městě schválili zastupitelé v pondělí na svém zasedání.

Cena svozu komunálního odpadu díky třídění v příštím roce klesne. „Díky vám všem, kteří třídíte odpad, se může cena za svoz komunálního odpadu snížit ze stávajících 750 Kč/osoba na 696 Kč/osoba,“ informovalo město Rychnov nad Kněžnou na svém facebooku.

Trojlístek měst z Královéhradeckého kraje, která se v hodnocení kvality života umístila nejvýše - Rychnov nad Kněžnou, Hradec Králové a Nové Město nad Metují.
Nejlépe se v Královéhradeckém kraji žije v Rychnově, na chvostu je Broumov

Vodné a stočné se v součtu zdraží o zhruba 6 korun za metr krychlový. Za vodné lidé zaplatí 42,59 Kč/m³ a za stočné 43,80 Kč/m³. „Voda v našem městě zůstává nejlevnější v celém regionu a jedna z nejlevnějších v celé republice,“ uvádí vedení Rychnova.

Za teplo dají Rychnováci víc, podle města je tomu tak ale jen kvůli změně sazby DPH: „Cena tepla bez DPH zůstává stejná jako v loňském roce, rozdíl (zdražení) tvoří změna sazby DPH.“ Místo letošních 919 korun tak lidé zaplatí 929,6 korun za gigajoul.

Změny cen energií v Rychnově nad Kněžnou.Zdroj: Město Rychnov nad Kněžnou

Nepřehlédněte: Náměstí v Kostelci nad Orlicí zdobí velký vyřezávaný betlém před radnicí

Zdroj: Stanislav Ďoubal