Bezmála čtyřicet let funguje na Rychnovsku profesionální požární ochrana a jako dárek k tomuto výročí pomalu vyrůstá v lokalitě Na Spravedlnosti areál nové hasičské zbrojnice, kde budou mít rychnovští hasiči odpovídající zázemí.

První etapu stavby plánuje dodavatel stavby dokončit zhruba v polovině srpna letošního roku. V tomto týdnu proběhl další kontrolní den, při kterém dodavatel představil současný stav výstavby. Jako oslava 40. výročí a dostavby areálu se připravuje pro veřejnost výstava historických dokumentů, které se vážou k rychnovskému požárnímu sboru, ukázka zásahů hasičů a další kulturní program.

„V současnosti probíhají práce na vyzdívání vnitřních příček, zřizování kanalizace a při prvním příznivém počasí se začne pracovat na fasádách, osazení vrat a definitivním dokončení střech,“ popsal stav areálu ředitel územního pracoviště HZS Rychnov nad Kněžnou Jiří Oberreiter. V tuto chvíli jsou objekty zastřešeny pouze preventivně. Finanční prostředky ve výši dvou set milionů korun poskytuje stát a investorem stavby je Královéhradecký kraj. Výstavba zbrojnice byla zahájena poklepáním na základní kámen 26. května loňského roku.