Kauza ohledně stavby bazénu stále ještě nekončí. Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod totiž radnici vyměřil penále ve výši sto milionů šest set tisíc korun, které má Rychnov kvůli chybám při čerpání dotace zaplatit.

„Vrácením dotace 6,8 milionu celá agenda ještě neskončila.Vyměření penále je standardní postup. Není to nic, co by mohlo Rychnov ohrozit, i když je nastaveno přes sto milionů korun," prozradila mluvčí regionální rady Eva Jouklová.

Penále se vyměřuje jako jakýsi úrok za to, že město disponovalo penězi, které mu byly dány prostřednictvím dotace. V tu chvíli mu ale nepatřily. Rychnov samozřejmě úřad regionální rady požádá o odpuštění platby v plné výši.

Starosta Jan Skořepa však částkou nijak překvapený nebyl.

„Bohužel je výpočet takový, jaký je. Není možné zapomenout, že bazén se začal stavět někdy v roce 2009 a penále nabíhá jedno promile za každý den, takže částka se logicky musela vyšplhat do takto vysokých výšin," řekl Jan Skořepa, který vůbec nechce spekulovat o tom, co by se stalo, kdyby penále město muselo zaplatit.
V podobných případech totiž výbor zatím vždy rozhodl o stoprocentním odpuštění. Proto lze předpokládat, že ani v tomto případě nebude situace jiná.

„Nemůžu nic předjímat. O situaci se bude jednat 27. června, protože zasedá Výbor regionální rady," uvedla Eva Jouklová.

Čtěte také: Zaplatit sto milionů? To si starosta nepřipouští