Spatřit ho budete moci u Vily Opočno v Nádražní ulici 412, kde se v neděli 28. dubna od 15 hodin uskuteční slavnostní odhalení. Zároveň bude zahájena výstava fotografií básnířky a fotografky Venduly Šolcové.

Non Gate Štěpána Málka.Non Gate Štěpána Málka.Zdroj: snímek poskytla Dagmar Popová

„Nebude také chybět řada současných umělců. O úvodní slovo se postará principál dobrušského divadelního souboru, básník, spisovatel a nakladatel Jiří Raichl,“ zve za organizátory Dagmar Popová.

Návrh úprav prostranství zpracovala Lenka Hladíková.
Po roce zase zpátky. Prostor u navráceného křížku u Broumaru ozdobí květiny

Přidala také několik informací o autorovi sochařského díla nazvaného Non Gate Štěpánu Málkovi: „Autor tohoto sochařského objektu je sochař, hudebník a básník. Ke zdejšímu regionu má letitý vztah, nejen díky svým východočeským kořenům. Zde v Opočně před lety vystavoval v prostorách zdejšího zámku a v prostorách galerie, kavárny a čajovny provozované rodinou Kučerových. V roce 2012 realizoval na vrchu Horka u Očelic plastiku Triglav a v roce 2023 pamětní desku arcibiskupa Karla Otčenáška, umístěnou na fasádě kostela v Českém Meziříčí. Do zdejšího regionu se opakovaně vrací i se svojí hudební skupinou (kdysi N.V.Ú) v současnosti !V.V.Ú.“

Mohlo by vás také zajímat: Letohrádek v Opočně má zpátky věž, ukrývá netradiční vzkaz budoucím generacím

Zdroj: Deník/Jana Kotalová