„Představte si, že je tady Karel Gott a vy mu zazpíváte písničku. Ta se bude skládat ze slov Haló, haló, zdravíme vás…,“ vyzvali manželé Albrechtovi v častolovické knihovně přítomné rodiče a děti ke zpěvu před divadelní představení O kuřátku pípátku, ve kterém si zahrály častolovické děti. Hra na motivy knihy Borise Zachodera v úpravě Jany Albrechtové tak odstartovala tradiční Noc s Andersenem.

„Do týnišťské knihovny uprostřed sídliště U Dubu přišlo v pátek přenocovat celkem dvacet dětí. „Tentokrát zde máme žáky třetí třídy Základní školy v Týništi nad Orlicí a školáky z čtvrté a páté třídy albrechtické ZŠ. Protože mezi dětmi není výrazný věkový rozdíl, lépe se nám připravoval i společný program, se kterým nám pomohly také Základní umělecká škola a DDM,“ prozradila ředitelka knihovny Josefina Hanzlová. Po představení Alenka v Říši divů v podání studenstského divadelního souboru ASK se tak týnišťské a albrechtické děti těšily na ukázku původního brazilského bojového tance Capoeira s africkými kořeny v DDM.

„Jsem zde poruhé a moc jsem se těšila,“ komentovala noční procházku z DDM do knihovny jedna z albrechtických školaček a s kamarádkami se jednoznačně shodly, že nejvíce se těší na dobrodružnou noc ve spacáku. „Budeme drbat až do rána,“ rozesmály se holky, kterým nezačala klesat víčka ani po půnočním čtení z knížek.