Občanské sdružení Splav ze Skuhrova nad Bělou totiž přišlo s projektem Vzájemná pomoc, který by jim měl pomoci najít práci.

Vytipovaní účastníci si během tří měsíců vyzkoušejí jaké to je se stát zahradníkem a sadařem, pracovníkem s motorovou pilou, křovinořezem a drtičem větví nebo traktoristou. Právě účast v těchto rekvalifikačních kurzech a následně ještě posouzení zdravotní a psychické způsobilosti otevře nezaměstnaným dveře k získání možné práce.

Rovněž se budou konat kurzy přípravy na zaměstnání trvající jeden měsíc. Ty se budou týkat pravidel silničního provozu, bezpečnosti práce, první pomoci, vztahu zaměstnanec a podnikatel a zpracování projektové žádosti.

Osm vybraných lidí zaměstná samo Sdružení Splav na jeden rok údržbou zeleně a dalšími pracemi v obcích, kde působí. Navíc jim musí zajistit veškeré potřebné nástroje a náčiní k dané práci.

Výhodou pro všechny, kteří nakonec sítem projdou, je bezesporu možnost přizpůsobit směny jejich schopnostem. Mohou být tedy zaměstnáni na zkrácený pracovní úvazek.

Projekt bude zahájen v červenci tohoto roku.