„Požadujeme zrušení zahrádky před barem, aby se rozšířilo parkoviště, a důsledné dodržování nočního klidu. Nyní je to v pořádku, předpokládáme ale, že v létě se bude situace s přílišným hlučením hostů baru opakovat,“ hovořil Bohumil Pohl.
Záležitost již v minulém roce řešila přestupková komise. Zatímco jedna strana si stěžuje na nadměrný hluk, provozovatelka baru Martina Dittmar považuje soustavné posílání stížností na adresu města a pronajímatele baru za obtěžování a omezování svobody podnikání. „Hned za měsíc po otevření baru v létě loňského roku mi sousedé sdělili, že udělají všechno pro to, aby se náš bar zavřel. Hlídka městské policie nikdy neshledala hranici hluku nadměrnou, ani nám neudělila pokutu,“ popisuje problémy s provozováním baru Dittmar. „Na Poláčkově náměstí žádné rušení klidu za posledních několik měsíců nebylo,“ potvrdil velitel rychnovské městské policie Miloš Friml.

„Přestupková komise došla k názoru, že argumenty obou stran nejsou přesvědčivé,“ připomněl loňský verdikt komise starosta Jiří Rokl s tím, že záležitost považuje za problém nevraživosti mezi sousedy. Doporučil nespokojeným sousedům podání žaloby, aby soud nařídil měření hluku Okresní hygienickou stanicí. „Zastupitelé nevyjádřili žádný závěr. Není v jejich kompetenci toto řešit. Nedá se nic dělat,“ shrnul výsledek svých snah Bohumil Pohl, který jedná v zájmu zachování nočního klidu společně se svou spolubydlící a adresovali již bezpočet stížností zástupcům města i majiteli domu, ve kterém se podnik nachází. Stížnosti se týkaly i předchozího nájemce restaurace.
„Považujeme to celé za šikanu ze strany těchto sousedů,“ vyjádřila se provozovatelka podniku, kam se nechodí bavit jen běžní hosté, ale jednou do měsíce i obyvatelé rychnovského Ústavu sociální péče Domečky. „Je to pro nás negativní reklama. Po poradě s právníkem se chystáme podat na notorické stěžovatele žalobu za šíření pomluvy a za narušování soukromí. Ti lidé mají do našich oken namířené zrcátko a sledují nás. Sousedé z domu na druhé straně baru nikdy neměli s hlukem žádný problém. Jsme slušný podnik, žádná herna nebo nonstop, kterých je ve městě dost, a naši zákazníci si nezaslouží, aby na ně tito stěžovatelé pokřikovali a nadávali jim,“ uzavřela Martina Dittmar. Každý výjezd hlídky Městské policie pochopitelně něco stojí. „Za zneužití výjezdu při planém podnětu se uděluje pokuta ve výši 500 až 1000 korun. K takovému opatření jsme se ale zatím nikdy v Rychnově neuchýlili,“ vysvětlil velitel MP Miloš Friml.