Nepřesný chod hodin již nebude trápit místní obyvatele. Do hodinového stroje v Rokytnici byl totiž nainstalován synchronizátor přesného času, který je napojen na rádiem řízený přesný čas.

Vynálezcem a dodavatelem nového synchronizátoru je akademický sochař Petr Skála, který je mimo jiné také správcem Staroměstského orloje v Praze.
„Vždy po 11 hodinách se kyvadlo mechanicky zastaví a počká na seřízení správného času," vysvětluje starosta Rokytnice Petr Hudousek, jak nový pomocník funguje.

Hodiny na věži rokytnického kostela byly bohužel nepřesné. Což byl zásadní problém. Původní hodinový stroj byl vyroben na konci 19. století, sestrojila ho tehdejší rokytnická firma Franz Peschel a v roce 1973 byl zasazen do nového rámu, dodaného tehdejším národním podnikem Elektročas.

Nový stroj, který má udávat přesný čas hodin na věži rokytnického kostela Všech svatých na náměstí T. G. Masaryka, byl nainstalován už ve čtvrtek. „Uvidíme, jak se tento poměrně jednoduchý vynález osvědčí také v praxi," uvedl rokytnický starosta Petr Hudousek.