V Dobrušce si ho mohou letos užít již tradičně na vlastní oslavě také děti. Silvestřík pro děti oslaví ve městě pomyslné páté narozeniny.

I proto se opět sejdou na náměstí F. L. Věka v pátek 31. prosince, aby společně oslavily příchod roku 2011. „Poprvé před pěti lety uspořádalo město Dobruška silvestrovskou zábavnou show pro děti. Poslední den v roce je totiž pro většinu dospělých příležitostí k bujarým oslavám a vítání nového roku a na děti bývá často zapomínáno.

Výjimkou je Dobruška, kde je slavnostní podvečer věnován právě jim,“ připomněla zahájení tradice Vladimíra Svobodová, vedoucí Kulturních zařízení města, která akci pořádají spolu s Technickými službami a Pionýrskou skupinou F. L. Věka Dobruška. Silvestřík začne přesně v 16 hodin.

Na programu, který je věnován všem dětem bez rozdílu věku, je velká diskotéka s Pohodex teamem, vystoupení kouzelníka Mistra Carla, hry a soutěže. Před 18. hodinou zahraje Dobrušské žesťové sdružení. Přesně v 18 hodin bude odpočítána dětská půlnoc a následovat bude velkolepý ohňostroj.

„I letos je vyhlášena oblíbená soutěž o nejkrásnější jednohubku. Děti budou během odpoledne přinášet na náměstí svoje gurmánské speciality a zhruba po sedmnácté hodině budou známi vítězové soutěže. Deset autorů nejoriginálnějších jednohubek dostane od města krásné ceny,“ doplnila Svobodová k programu.

(zen)