Otevřená koupaliště:
Koupaliště Broumar V Opočně: otevřeno od pátku 6. června
Koupaliště Dobruška: sezóna zahájena od 6. června
Kemp Písák s přírodním koupalištěm v Týništi: Otevřeno od 1. června
Teprve otevřou své brány:
Rychnovské koupaliště ve Včelném: termín otevření je 14. června
Koupaliště Kostelec Nad Orlicí: předpokládány termín zahájení sezóny připadá taktéž na 14. června, rozhodnou rozbory vody
Koupaliště Vamberk: pro veřejnost otevřou až po dokončení rekonstrukce dětského bazénu. Termín otevření bude zveřejněn na webových stránkách města Vamberk.

Počasí zatím venkovním plovárnám přeje. V tuto chvíli je otevřeno koupaliště Broumar v Opočně a také Dobruška vítá nadšené návštěvníky.

„Máme otevřeno od 6. června, návštěvnost se pohybuje okolo tři set lidí. Například v úterý dorazilo 381 návštěvníků," prozradila Milena Kábrtová, vedoucí koupaliště Broumar v Opočně.

A také dodává, že nejvíc lidí přišlo hlavně v těchto tropických teplotách na začátku týdne. O víkendu bylo návštěvníků méně.

Obdobná situace je také na dobrušském koupališti, zde  návštěvnost stoupla taktéž v tropické dny.

„Na to, že je teprve červen, tak tu v úterý bylo opravu hodně  návštěvníků. Máme otevřené oba bazény. Ve středu jsme otevřeli i o půl hodiny dříve," podotýká pokladní koupaliště v Dobrušce Hana Borovská.

V okrese je otevřeno také přírodní koupaliště v Týništi. Kemp Písák vítá zhruba tři sta návštěvníků denně. Tropické teploty totiž k vodě vyženou spoustu lidí.

„Oficiálně máme otevřeno od prvního června, řídíme se ale dle počasí. Pár dní jsme měli otevřeno v květnu. Někteří otužilci vyzkoušeli vodu už v dubnu," svěřuje jednatel kempu Písák v Týništi nad Orlicí Vladimír Šimon. Sem můžete dorazit každý den od devíti do devatenácti hodin.

Některá koupaliště však první návštěvníky teprve přivítají. Nemohou se totiž rozhodovat podle počasí. Do termínu otevření musí mít hotové rozbory vody z hygienické stanice.

Tak tomu je například v Rychnově nad Kněžnou, zde plánují termín otevření v sobotu 14. června.
Přípravy vrcholí, otevře se brzy

„Den otevření je stanovený už dopředu. V tuto chvíli musíme čekat na rozhodnutí hygieny, dříve otevřít nemůžeme. Teď máme plné ruce práce, chystáme vše na den otevření,"  podotýká David Derner, vedoucí směny rychnovského koupaliště ve Včelném.

Na začátku sezóny bude mít rychnovské koupaliště otevřeno pro návštěvníky ve všední dny pouze odpoledne, a to až do sedmadvacátého června.

Ti, kdo budou mít zájem si zaplavat, mohou přijít ve dvanáct hodin a slunit se tu až do devatenácti do večera. Platit budou půldenní vstupné.

Během prázdnin si pak budou moci návštěvníci užívat na koupališti celý den.

Na své otevření čeká také koupaliště v Kostelci nad Orlicí. „V tuto chvíli čekáme, jak dopadnou rozbory vody. Pokud vše dobře dopadne, chceme otevřít pro veřejnost už tuto sobotu," prozrazuje Marián Šípoš, vedoucí kosteleckého koupaliště.

Dle jeho slov zůstává vše při starém, tedy i cena vstupného a doba otevření.

Takéobyvatelé Vamberka a blízkého okolí si musí na první vykoupání ještě nějaký čas počkat.

V areálu místního koupaliště se totiž opravuje dětský bazén, momentálně se čeká na dokončení jeho rekonstrukce.

Všichni provozovatelé koupališť se ale shodují na tom, že vše záleží na počasí. O návštěvnosti a tržbách v dalších měsících se teprve rozhodne.

Voda na plovárnách je zatím poměrně chladná, návštěvníci to ale berou jako příjemné osvěžení.

V Dobrušce se teplota bazénu pohybuje kolem čtyřiadvaceti stupňů. V Opočně ještě o dva stupně méně.

„Teplota bazénu je dvaadvacet stupňů, není tedy nijak vysoká. Návštěvníkům to ale nevadí, jsou rádi, že se v horku mohou osvěžit. Pokud ale budou nadále přetrvávat vysoké teploty, tak teplota vody rychle stoupne," dodává správkyně opočenského koupaliště Broumar Milena Kábrtová.