Naštěstí jsme od té doby pokročili, přesvědčit se mohou návštěvníci Salonu dřevostaveb v malém sále Společenského centra Kina 70 v Dobrušce.

Vernisáž výstavy, která je přehlídkou nejzdařilejších moderních dřevostaveb realizovaných v loňském roce na území naší republiky, se uskuteční dnes v 19 hodin.

Dřevostavby pro 6. ročník Salonu byly hodnoceny na letošním veletrhu Dřevostavby 2011, z přihlášených bylo vybráno 29 nejlepších objektů. Jedním z nich je i jednopodlažní dům, který stojí nedaleko Ostravy. S Dobruškou je však spojen velmi úzce projekt zpracovala dobrušská firma Bittner architects. „Salon dřevostaveb mapuje současnou architektonickou scénu staveb postavených ze dřeva a dokumentuje úroveň české architektury. Každý projekt má na výstavě svůj prostor. Na 29 velkoplošných bannerech jsou objekty dokumentovány fotografiemi, technickými výkresy a doprovodným textem,“ popisuje výstavu vítězných staveb Oldřich Bittner z dobrušské architektonické kanceláře.

Salon je sledován především odborným publikem, nicméně je určitě zajímavý i pro veřejnost. Dobruška se touto akcí zapisuje mezi několik měst, která mají to štěstí, že mohou představit veřejnosti moderní způsob stavění. Putovní výstava zde bude do 30. října.

(dm)