Díky výkonům oceněných sportovců cinkaly v minulém roce pro Dobrušku medaile na mistrovství světa, národních šampionátech nebo pohárech, přeborech kraje, regionálních a celostátních závodech. Skvěle reprezentovali svoje město, mateřský klub či oddíl doma i v zahraničí. A ocenění se dočkali o od samotného města během slavnostního večera v místním Společenském centru - Kině 70.

Moderátorského mikrofonu se ujal fotbalový internacionál a expert České televize Luděk Zelenka, který postupně zval na podium v Kině 70 úspěšné skibobisty, atlety, triatlonisty, badmintonisty, florbalisty, házenkáře, fotbalisty, skialpinisty, závodníka na silničních motorkách. Jejich příchod doprovázely fanfáry pětice výborných muzikantů z TNO Brass.

Jedno velké vítězství se ale medaile loni nedočkalo, přesto je považováno za historické. Dobruška v září loňského roku předala svým sportovcům i školám do užívání moderní halu špičkových parametrů. Stála více než 100 milionů korun a pro město s necelými 7 tisíci obyvateli to představovalo, řečeno sportovní hantýrkou, mnohaletý tvrdý trénink a odvahu jít do rizika. Konečný úspěch se dostavil až po odvedení špičkového výkonu, ale výsledek stojí za to. A sportovci napříč spektrem si ho náležité užívají.

Na tohle zázemí čekali místní sportovci dlouhá léta.
Dobruška se dočkala moderní sportovní haly. Stála více než 100 milionů korun

Dalším nezapomenutelným okamžikem se stala chvíle v režii čtveřice děkujících mladých badmintonistů v modro-bílo-žlutých soupravách. Dobruška je zvyklá na úspěchy místního oddílu, ale tito sportovci ještě před několika měsíci vůbec netušili, kde se ocitnou a koho budou přechodně reprezentovat. Jedná se o výborné hráče badmintonu z válkou těžce zasaženého ukrajinského Charkova, které pod Orlické hory přivezli jejich dobrušští kolegové, poskytli jim azyl v místní sokolovně a od té doby jsou nedílnou součástí jejich oddílu.

Přestože zlaté medaile a blyštivé poháry mají svoji nespornou cenu, je tento čin nade všemi a jako vystřižený z příručky Fair play. Nejednalo se o pomoc druhému závodníkovi v rámci sportovního zápolení, ale přispělo k záchraně toho nejdůležitějšího – lidských životů. Na takové sportovce může být a je město F. L. Věka obzvlášť hrdé.