Začátek je naplánován na druhou hodinu odpoledne.

Degustace jablek bude provedena jak ze starých, ale stále dobrých odrůd, na příklad Ontario, Boskoopské, Idared, Zvonkovo, tak i ze současně pěstovaných, například Rubín, Šampion, Melrose, Bohemia atd.

Nebudou chybět ani nové rezistentní odrůdy, které se začínají na našich zahrádkách pěstovat.

Tyto odrůdy mají tu významnou vlastnost, že se nemusí chemicky ošetřovat proti houbovým chorobám. Jedná se na příklad o odrůdy: Rosana, Rubinola, Gold Star, Selena, Zuzana, Topaz, Rajka, Rubinstep, Rezista a řada dalších. Jistě bude i zajímavé tyto vyjmenované odrůdy porovnat s novošlechtěnci, které byly vypěstovány ve výzkumném ústavu v Holovousích a Střížovicích.

Celá degustace bude v podstatě přehlídkou a porovnáním starých a nových odrůd, z kterých vyjde určitý výsledek a pro zahrádkáře rada, co by se mělo na našich zahrádkách v podmínkách Podorlicka pěstovat. Všichni pěstitelé vědí, že právě loňský rok byl na choroby abnormálně příznivý a mnoho jablek bylo tak zvanou strupovitostí znehodnoceno.

Vlastní hodnocení bude vycházet z pěti kritérií, a to ze vzhledu, kvality slupky, jakosti dužiny – její trvanlivosti – a celkové chuti.

K ochutnávce je připraveno 32 odrůd jablek. Velikou výhodou této degustace bude ten fakt, že všechny odrůdy jablek byly uskladněny v normálních sklepech bez umělého podchlazování, což dává daleko větší věrohodnost. Také doba degustace byla záměrně vybrána až v měsíci únoru, protože dobře víme, že v létě a na podzim je ovoce a zeleniny dost, jinými slovy, vitamíny nikomu nechybí. V zimních měsících je ale situace jiná, a proto chceme na našich zahrádkách pěstovat takové ovoce, které má dlouhou dobu konzumní zralosti a které nám za normálních skladovacích podmínek vydrží co nejdéle.

„Vlastní hodnocení se provádí anonymně. Čím více degustérů bude provádět ochutnávku, tím je hodnocení a

pořadí nejlepších odrůd objektivnější. Proto zveme všechny zájemce do Častolovic, aby se určilo to nejlepšího ovoce, které bychom na našich zahrádkách měli pěstovat,“ prozradil za zahrádkáře Josef Helmich.Každý z přítomných obdrží po vyhodnocení výsledky degustace. Po degustaci je připravena krátká beseda na téma: Jarní ošetřování ovocných dřevin. Na ochutnávku s hodnocením jablek jsou zvaní všichni milovníci dobrého ovoce. (jh)