Dramaticky vypadající nehoda se stala ve středu 1. listopadu u Běstvin, části Dobrušky. Na silnici I/14 se srazila tři osobní a jedno nákladní auto. Zranili se tři lidé, z toho jedna řidička osobního auta těžce, do nemocnice ji musel přepravit vrtulník.

Nákladní vůz s cisternou převážel chemickou látku. Cisterna se převrátila a část nebezpečné chemické látky, kterou přepravovala, unikla do okolí. Silnice musela být kvůli dekontaminaci zamořené zeminy zcela uzavřena. Silničáři ji alespoň částečně otevřeli ve středu 15. listopadu, tedy dva týdny od nehody.

Z cesty na Šerlich.
Slavnostní otevření silnice na Šerlich se odkládá. Řidiči dál projíždí stavbou

„Dnes po obědě na silnici I/14 u obce Běstviny-Spy spustíme kyvadlový provoz po úplné uzavírce, která byla v místě z důvodu nehody a následné ekologické havárie,“ sdělilo Ředitelství silnic a dálnic na síti X.

Podle města Dobruška se úsek silnice otevřel v 10.45 hodin. „Doprava je v místě svedena do jednoho jízdního pruhu a je řízena světelnou signalizací. Na místě budou dále probíhat likvidační práce, a proto prosíme při průjezdu tímto úsekem dbejte zvýšené opatrnosti. V dopravní špičce očekávejte i možnost vytváření kolony,“ informovalo město na facebooku.

Za týden bude silnice opět na dva až tři dny uzavřena kvůli pracím na odstranění následků havárie. „Řidiče budeme o změnách provozu včas informovat,“ doplnilo ŘSD.

Zdroj: HZS KHK