Zábavné odpoledne plné her a soutěží opět přilákalo do Dobrušky desítky rodin s dětmi, a to i navzdory pátečnímu mrazivému počasí. Konal se zde tradiční Silvestřík pro děti, který si každoročně nenechají ujít jak místní obyvatelé, tak lidé z širokého okolí.

I letos zde patřil poslední den v roce těm nejmenším. Na náměstí F. L. Věka pro ně byl od 16 hodin připraven pátý ročník dětského Silvestříku. V pestrém programu samozřejmě nemohla chybět diskotéka či oblíbená soutěž o nejkrásnější jednohubku. Té se zúčastnilo 25 malých odvážlivců se svými vlastnoručními výtvory. Autoři těch nejpovedenějších obdrželi z rukou starosty města zajímavé ceny. Jednou z oceněných byla i šestiletá Verunka Kotvová z Dobrušky, která soutěžila s rybičkou z listového těsta. „Loni jsem vyrobila loďku a letos tu byly hned dvě podobné. Na příští rok určitě s babičkou vymyslíme zase něco nového,“ prozradila žákyně první třídy, jenž se této jednohubkové soutěže účastní každoročně.

Po odpočítání posledních deseti vteřin a následného odbytí takzvané dětské půlnoci v 18 hodin celá akce vyvrcholila velkolepým ohňostrojem, jehož se přítomní již nemohly dočkat. Několikaminutovou podívanou poté odměnili potleskem.