Přišel pátek 30. října. Byl to pro nás bohužel poslední den našeho pobytu v Německu. Po snídani nás čekalo velké balení věcí s obavami, abychom nic nezapomněli a vše dovezli zpět domů.

Po sbalení všech kufrů nám zbývalo jenom odevzdat karty od našich pokojů a pak se vydat směrem do Morizburgu. Zde jsme navštívili zámeček, který hrál významnou úlohu ve filmu Tři oříšky pro Popelku. Před vchodem jsme našli Popelčin střevíček, u kterého jsme se vyfotili. Zjistili jsme, že by nám menším mohl sloužit jako postýlka (na dolním snímku).

Z Moritzburgu nás již čekala přímá cesta domů. V Praze jsme se rozloučili s našimi kamarády z Hluboké a Ořechova, v Trutnově pak s „Trutnováky". V podvečer jsme unaveni dorazili v pořádku domů. Celý týdenní výlet se nám velmi líbil a doufáme, že se někdy znovu potkáme se spolužáky z jiných koutů republiky.

Děkujeme paní průvodkyni a našim učitelům za trpělivost, protože to s námi místy nebylo vůbec jednoduché. Přejeme našim kamarádům, kteří vyrážejí do Anglie, aby se jim tam líbilo stejně jako nám v Německu.

Žáci ZŠ a MŠ Deštné v O. h.