VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Navrhněte dobrušský strom roku

Dobruška - První ročník akce Dobrušský strom roku vyhlašuje odbor životního prostředí Městského úřadu Dobruška.

9.4.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Jaroslav D. Ptáček

Vítěz postoupí do celostátní ankety „Strom roku 2008“, kterou pořádá Nadace Partnerství. Návrhy mohou posílat občané, firmy a třeba i školní třídy a občanská sdružení. Není určen žádný limit pro výběr stromu či stromořadí – jen by měl růst na území města Dobruška a okolí, včetně připojených obcí. Může jít o strom, který má svůj osobitý příběh, je symbolem určitého místa, představuje významný krajinný prvek, který si zaslouží ochranu. Návrh by měl obsahovat: fotografii stromu, příběh, který se ke stromu váže, určení druhu stromu, stáří stromu (alespoň přibližné), výšku stromu, obvod v prsní výšce (130 cm nad zemí), lokalitu, kde strom roste (pokud pozemek není váš, doporučuje se požádat majitele pozemku o souhlas s účastí stromu v anketě), navrhujícího – jméno a příjmení, adresa, telefon, e-mail.

Odměnou vítěznému stromu bude titul „Dobrušský strom roku 2008“ a postoupení do celostátního kola ankety „Strom roku 2008“, kde je hlavní cenou poukaz na odborné ošetření stromu spojené s úpravou okolí. Hlasování v celostátní anketě bude od 1. srpna do 10. října, slavnostní vyhlášení se uskuteční 17. října 2008.

V červnu budou fotografie všech navržených stromů či stromořadí vystaveny v prostorách Městského úřadu Dobruška, včetně s nimi spojených příběhů. (zr)


Hlavní kritéria, která budou porotou posuzována:

příběh, vztah k místu a k lidem, lokalita, fotografie, druh stromu, jeho stáří, rozměry a zdravotní stav.


Přihlášky lze odevzdávat či odesílat do 15. května 2008.
• Poštou na adresu MÚ Dobruška, Odbor životního prostředí, nám. F.L.Věka 11, 518 01 Dobruška (na obálku uvést „Dobrušský strom roku 2008“).
• Elektronicky na adresu zivotnipr@mestodobruska.cz, v předmětu uvést „Dobrušský strom roku 2008“.
• Osobně na podatelnu MÚ Dobrušky, zalepenou obálku označit „Dobrušský strom roku 2008“.
9.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Vloni se narodilo přes tři tisíce dětí. Rychnovu vévodil květen

Ilustrační fotografie.

Zvolte sportovní hvězdu Rychnovského deníku

Silný vítr zatím mnoho škod nenapáchal. Hasiči vyjížděli hlavně k nehodám

Královéhradecký kraj - Kvůli hustému sněžení i silnému větru vydal pro čtvrteční den Český hydrometeorologický ústav hned několik výstrah. Vítr ale zatím žádné větší problémy nezpůsobil.

Jak jsme žili v Československu

Rychnovsko - V letošním roce si připomínáme stoleté výročí od vzniku Československé republiky. K významným oslavám v takzvaném osmičkovém roce se připojuje i váš Deník, a to unikátním projektem Jak jsme žili v Československu.

I krásy Rychnovska představí kraj na brněnské výstavě

Východní Čechy - Brněnské výstaviště je od čtvrtečního dne do konce víkendu svědkem Mezinárodního veletrhu turistických možností v regionech Regiontour.

Komentář Jiřího Fejgla: Nebezpečné myšlenky

Hradec Králové - Ta slova se opakují. A říkají je ti nejpovolanější: Jaroslav Bednář, Petr Koukal či Radek Smoleňák. Bardi hokeje po posledních zápasech vykládali o tom, jak je nutné, aby hradecký tým v extralize rubal naplno. Jinak bude mít potíže, jež se najednou zjevily.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>